Windows Mixed Reality už vlastní 4.4% užívateľov SteamVR

Acer Windows Mixed Reality Development Edition

Napriek tomu, že Windows Mixed Reality vstúpila do hry dlho po Oculuse a HTC, platforma má navrch vďaka svojej otvorenosti. S ňou prichádza na trh určitá konkurencia medzi samotnými výrobcami a teda aj znižovanie ceny a s ním spojené sprístupňovanie VR širšej verejnosti.

A že sa začína platforma usídľovať, dokazuje jej rastúci podiel v štatistike SteamVR. Tá sleduje podieľ jednotlivých headsetov, s ktorými užívatelia Steamu hrajú VR tituly ako je Fallout 4 VR. Od jej vydania (mimochodom ešte stále nie je dostupná globálne) získala celkovo 4.35% podiel, čím sa dostala na tretie miesto. Najväčší nárast pritom zažila v posledných dvoch mesiacoch roka 2017, kedy sa jej podieľ viac než zdvojnásobil. Naďalej však výrazne zaostáva za HTC Vive (47,26%) a Oculus Rift (46,14%).

Cena WMR headsetov začína už na 399 dolároch za „helmu“ a dva ovládače, pričom celá technológia je poháňaná vylepšeným Kinectom. Kým jeho kamery sú teraz zabudované v headsete, pohybové senzory sa dostali práve do ovládačov, vďaka čomu sa vyznačujú vysokou precíznosťou.

Windows Mixed Reality Controller Project Scorpio

Oficiálne „Windows Mixed Reality“ ovládače

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *