Microsoft testuje ďalší redesign systému Xbox One

Microsoft začal testovať ďalšie, podľa vlastných slov ešte rýchlejšie menu pre systém Xbox One.

Domovská obrazovka konzoly teraz viac pripomína úplne prvé menu konzoly, ktoré kompletne pozostávalo z dlaždíc na statickom tmavom pozadí. Až neskôr sa to začalo meniť a dočkali sme sa viacerých redesignov pripomínajúcich Windows 10. Menilo sa tiež hlasové ovládanie a spôsob, akým funguje – a najnovší update nie je výnimkou.

Microsoft chce, aby sme mali čo najjednoduchšie a zároveň rýchle prostredie. Preto na základe spätnej väzby spoločnosť opäť zjednodušila Home menu konzoly, ktorá ponúka všetok obsah na jedinej obrazovke. Záložky ako Home, Community, Game Pass alebo Store sú minulosťou.

Xbox One 2019 Dashboard Experiment

Po novom totiž všetko – Game Pass, Store, Mixer a Komunitu – bude mať vlastnú ikonku vľavo pod veľkou ikonou naposledy spustenej hry. Rovnako na tejto základnej obrazovke uvidíme naposledy spustené hry a sekciu Discover. Znamená to v princípe, že systém má jednoduchšie rozhranie a zároveň bude obrazovka plnšia ikoniek.

Ďalšia novinka súvisí s hlasovým ovládaním. Tak, ako Microsoft rozširoval funkcie Alexy a Cortany od minulého roka, tak teraz jednu vec odstráni. Pretože hlasové ovládanie už funguje cez cloud a nie lokálne, užívatelia už nemôžu používať Cortanu cez headset. Zároveň, ale to len v rámci testu, bude dočasne vypnuté diktovanie na klávesnici.

Nová verzia operačného systému pre Xbox One bude dostupná v priebehu týždňa pre testerov v kruhoch Alpha a Alpha Skip Ahead.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *