Obsidian pracuje na mnohých hrách, viaceré vyjdú už ako Xbox exkluzivity

Obsidian Entertainment

200-členné štúdio Obsidian Entertainment patrí medzi tie aktívnejšie, s množstvom úspešných titulov na konte. Postarali sa napríklad o Fallout: New Vegas alebo Star Wars: Knights of the Old Republic, a najnovšie chystajú The Outer Worlds. V príprave však majú aj niekoľko ďalších vecí.

Vyplýva to z tvrdenia leakera, ktorý zverejnil svoje poznatky na fóre NeoGAF. Microsoft už skôr avizoval, že značku The Outer Worlds pokladá za veľmi dôležitú pre budúcnosť Xboxu a že z nej chce jednoducho do budúcna spraviť exkluzivitu. Pokiaľ sa značke podarí uspieť, štúdio by mohlo dostať zelenú na vývoj druhého dielu. Otázne však je, aké sú vlastnícke pomery k značke The Outer Worlds, ktoré momentálne vydáva 2K Private Division.

Leaker ďalej vraví, že štúdio pracuje na obrovskej fantasy RPG, na ktorej mali byť prvé práce zahájené už v roku 2013. Pripomeniem len, že štúdio v tom čase pracovalo aj na fantasy RPG Stormlands pre Xbox One, lenže Microsoft sa rozhodol túto hru zrušiť skôr, ako bola ohlásená. Je preto možné, že hra, ktorú leaker z dôvodu zjednodušenia predstáv označuje za obdobu Skyrimu, stavia práve na zrušenom Stormlands titule. Šéfom projektu má byť podľa leakera Adam Brennecke, teda producent Pillars of Eternity.

Stormlands Xbox Exclusive

Spomínajúc Pillars of Eternity, štúdio aktuálne pracuje na vydaní druhého dielu Deadfire na Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch. Malo by sa tak stať ešte v tomto roku, zatiaľ však bez pevného dátumu vydania. Na druhú stranu, Amazon už do svojej ponuky zavesil fyzickú zberateľskú edíciu hry pre Xbox One. Tu na vydaní spolupracujú THQ Nordic a Versus Evil, skorší vydavateľ pre počítačové verzie. Konzolová collectorka má stáť $130 a ponúkne herný disk, 25cm sochu, kľúčenku a nálepky.

Rovnako tak má štúdio pracovať na menšej RPG, ktorý vychádza z Pillars of Eternity. Vývoju hry šéfujú Matthew Perez a Kate Dollarhyde, ktorí pracovali aj na Pillars II. Nutno však dodať, že pri tejto hre nie je jasné, či pôjde o hru z rovnakého univerza, alebo o úplne novú značku. Napokon, spoločnosť pracuje ešte na projekte Josha Sawyera. Ten podľa vlastných slov experimentuje s historickou RPG s netradičným bojovým štýlom.

Pillars of Eternity II Deadfire Ultimate Collector's Edition

via Gamesite

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár