Zoznámte sa so Stormlands, zrušenou launch exkluzivitou pre Xbox One

Obsidian Entertainment

RPG-čky štúdia Obsidian Entertainment určite milujete. Priniesli nám Fallout: New Vegas, pobavili nás v hre South Park a umožnili nám vcítiť sa do minulosti Star Wars univerza v KOTOR2. Ale bohužiaľ nie všetko uzrie svetlo sveta. Štúdio pracovalo aj na zrušenej exkluzivite Stormlands pre Xbox.

Na hru si v nedávnom rozhovore pre IGN zaspomínal šéf štúdia Fergus Urquhart. Stormlands mala byť exkluzívna RPG pre Xbox One a dokonca malo ísť o launch titul pre konzolu. Hru trápil jeden zásadný problém. V Microsofte nebol nikto, kto by si vzal hru pod svoje ochranné krídla. Hra sa teda v podstate nikomu z vedenia nepáčila natoľko, aby ju podržal a aby pre ňu navýšil budget. Tým pádom boli problémy aj s budgetom, ale boli sekundárne oproti faktu, že Microsoft táto hra nezaujímala.

„Vidíme hry, ktoré mali šampiónov a boli zrušené až keď sa na vývoj minulo 80 miliónov. Potom tu sú hry, ktoré mali rozpočet 10 miliónov, mali šampióna a nakoniec ich vývoj stál 60 miliónov dolárov a išla do predaja,“ spomína na tie roky Urquhart. U každého vydavateľa jednoducho musí byť nejaký človek alebo tím ľudí, ktorí veria v budúcnosť projektu, bránia ho a uisťujú, že hra určite stojí za tie náklady.

Mohol byť Stormlands podobný sérii Fallout?

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár