Bude nový South Park zase cenzurovaný?!

Prvý diel South Park: The Stick of Truth si prešiel špinavou cenzúrou. Hrateľná minihra sondovania análu sa dostala na disky iba v Amerike. Ubisoft sa rozhodol neprovokovať v Austrálii a v Európe lokálne ratingové spoločnosti a onu kontroverznú scénku v hre nahradil. Namiesto (celkom obtiažnej) príbehovej časti sme na Xboxe našli obraz plačúcej koaly.

Cenzurovana scéna south park

Kurv*drát, zase?!

Resero, ktorému patrí aj fórum XboxAchievements.com, vyspovedal Paula Crossa, Directora designu, San Franciského Ubisoftu a nezabudol položiť túto štipľavú otázku. Paul sa vyjadril, že kompletný scenár South Park: The Fractured But Whole ešte stále nie je hotový a ich cieľom je samozrejme priniesť hráčom totožný zážitok, ako plánujú scénaristi. Teda bez vystrihnutých scén. No zároveň ukazuje prstom na európske krajiny (zlé zlé Nemecko!), kde sú ohľadom extravagantnosti pri hrách predsalen prísnejší.

Rozhovor na tému cenzúry začína v 5tej minúte.

Skutočný výsledok sa dozvieme teda zrejme až pri vydaní. Je ale vidieť, že hráčom obmedzovanie prekáža a tvorcovia si to aj vďaka takýmto rozhovorom uvedomujú.

Herr Roman

Ku Xboxu ma donutílo vydanie GTA IV exklúzivne na konzoly. Od tej doby som si uvedomil pohodlnosť konzolového hrania a dodnes som naň nezanevrel. Ako Xboxer milujem čokoľvek, čo má na obálke R a hviezdičku. Okrem mainstream hier rád skúšam aj menšie tituly. Nech je to aj šialená japan-porno-puzzle hra. A som alkoholik. Či to sa sem už nepíše?

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *