Sony dokončilo práce na cross-playi medzi PS4 a Xbox One

Xbox One and PlayStation 4 coexist cross-play

Cross-play medzi Xbox One a PS4 sa začal tento rok objavovať v mnohých hrách. Všetko to rozpútal svojou enormnou popularitou Fortnite, kvôli ktorému peklo zamrzlo a bez ohľadu na to, či hráči majú Xbox One alebo PlayStation 4, hru môžu hrať spolu.

Rovnako tak nájdeme cross-play v ďalších hrách ako napríklad Rocket League, ktoré bolo druhou podporovanou hrou. Pridali sa aj hry ako Paladins, SMITE, Realm Royale a od dnešného dňa aj PUBG. Plus, čoskoro sa objaví podpora v Call of Duty: Modern Warfare, kde vďaka tomu všetci dostanú DLC naraz, ale na oplátku PS4 verzia bude mať režim Spec Ops Survival exkluzívne po dobu jedného roka.

Navyše, program rozšíreného cross-playu medzi PS4 a Xbox One bol v poslednej dobe označovaný ako beta, to sa však zmenilo a s odchodom Shawna Laydena z pozície šéfa Sony Worldwide Studios aj tento program opustil fázu beta. Dnes je už v plnej prevádzke a zdá sa, že ho nečakajú ďalšie zmeny. A to je dôvod, prečo so systémom nie je príliš spokojný šéf štúdia Gaijin Entertainment, Anton Yudintsev. Vraví, že spoločnosť po novom zakazuje cross-progress, čo znamená, že hráči na PS4 síce môžu hrať s ostatnými platformami, ale nemôžu medzi nimi zdieľať odohraný progres. Po novom dokonca ani s PC.

Štúdiu Gaijin to vadí hlavne kvôli hre War Thunder, ktorá je dostupná nielen na PS4, ale aj na PC a Xbox One. „Nové pravidlá nie sú len lepšie pre crossplay. Prinášajú tiež nové obmedzenia oproti minulosti. Napríklad, naši PS4 hráči momentálne môžu hrať s PC a všetok postup sa im ukladá na rovnaký účet. Vyzerá to ale, že s novými pravidlami to už nebude možné. Preto o tom ešte stále diskutujeme,“ povedal Yudintsev pre WCCFTech.

via WCCFTech; Wired

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. Rado píše:

    sony sračky, inak sa to nedá povedať. „this is for players“ nech si konečne znažu, klamári.

  2. Martin píše:

    Sony jsou jen omezenci nic vic

  3. Jogurtik píše:

    Vývojáři nebo herní studio ukončil podporu cross-play s PS4 a připojí jenom k Xboxu One (pomocí migrace účtu) jako brát za protest proti Sony.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *