RECENZIA Maneater: Bol raz jeden žralok

Maneater je akčné RPG pre jedného hráča, ktoré sa odohráva v nemilosrdných vodách pobrežia Mexického zálivu. Bojujte o prežitie na otvorenom oceáne s nebezpečenstvom číhajúcim v každej hĺbke. Jedinými vašimi nástrojmi sú rozum, čeľuste a neskutočná schopnosť vyvíjať sa pri kŕmení. Čokoľvek a všetko je v ponuke … zabiť alebo byť zabitý.

Aj takto by sa dala v skratke charakterizovať  tento zábavný sandboxový titul plný života a smrti. Začínate ako mladý žralok, ktorý je vypustený do bažinatej oblasti. Vašou jedinou úlohou je rásť, vyvíjať sa a zožrať všetko, čo len môžete. Maximálna veľkosť je 10m. Okrem levelov si odomykáte 5 rôznych verzii výzbroje a výstroje Vášho žraloka.

Príbeh pomsty a pokusov

Filmový štáb pre televíznu reality show sleduje skúseného lovca žralokov Pierre „Scaly Pete“ LeBlanca a jeho syna Kyla, ktorí lovia žraloka s harpúnou zabodnutou do boku, ktorú vlastnil otec Scalyho Peta. Žraloka sa im podarí odchytiť potom, čo sa vydá na lov. Keď filmový štáb zisti, že je žralok tehotný, je šokovaný. Scaly Pete žraloka vyreže a pomocou noža si ho označkuje, A tu začína Váš príbeh. Okrem toho ste si vedeli zakúpiť DLC Truth Quest, ktorý Vám poskytne ďalších 25 hodín zábavy a pokračuje po tom, čo dohráte hlavnú dejovú kampaň, ktorej dĺžka aj so všetkými collectiblami má hernú dobu slušných 75 hodín. Dokopy teda 100 hodín hernej doby.

Maneater

Hľadanie pravdy teda pokračuje po udalostiach hlavnej hry. Náš Alpha žralok cíti prítomnosť iného, ​​zlovestnejšieho predátora, ktorý ohrozuje jeho súčasný status. Vydávame sa teda na ostrov Plover, známy tiež ako „miesto P“, o ktorom sa hovorí, že je experimentálnou stanicou. Po príchode Vás čaká lov lovcov žralokov a zmutovaných predátorov, ktorí si vyvinuli schopnosti ako bio-elektrika, kostené brnenie a schopnosť vyžarovať rádioaktívne žiarenie. Viac Vám ale už nemôžeme prezradiť.

Far Cry v mori

Samozrejme nemôže chýbať ohromne množstvo rôznych zberateľských predmetov. V mori Vás čakajú ŠPZ-tky na rôznych lokáciách, debny so surovinami, zaujímavé lokality, ktoré musíte navštíviť, závody na čas a boj s lovcami žralokov.

Aby ste všetko vyzbierali a skompletizovali všetky výzbroje čo sú k dispozícii, tak sa prichystajte, že v tejto skvelej a zábavnej hre strávite prinajmenšom spomínaných 100 hodín. Budete mať možnosť bojovať s takzvanými Apex predátormi, ktorí sú naozaj veľmi nebezpeční a za ich zožratie obdržíte veľké množstvo živín. Niektoré stvorenia sú doslova mýtické a sú oveľa väčšie než Vy. Navyše majú špeciálne schopnosti, ktorými buď disponujete aj Vy, alebo ich ani nemôžete získať.

Okrem výzbroje zbierate aj výstroj. V hre je označená ako orgány, ktoré Vám poskytujú rôzne špeciálne schopnosti, pripadne Vám navýšia rôzne Vaše štatistiky. Tieto organy primárne získavate za zabitie veliteľov jednotlivých lovcov žralokov alebo z apex predátorov.

Maneater

Žiadne graficke orgie…

Maneater síce beží na natívnom 4K rozlíšení so zapnutým Ray Tracingom, ale nemôžeme tvrdiť, že by hra spĺňala požiadavky na next-gen vizuálny zážitok ako povedzme taký Metro Exodus, ktorý bol mimochodom fenomenálny a na ktorý si môžete prečítať taktiež u nás recenziu aj pohľad na Xbox Series X|S verziu. Najhoršie sú asi na tom modely postáv, ktoré vyzerajú ako The Sims z 2003, modely budov sa ešte dajú prežiť a ostatok vyzerá dostačujúco na to, aby ste zabavili.

Resumé

Maneater aj so svojim DLC je skvelým prírastkom do Vašej knižnice. Hra je zábavná plná obsahu, síce nevyzerá ako Metro Exodus, ale aj napriek tomu je to pre nás doslova prekvapenie roku. Najlepšie je na tom, že si ju viete stiahnuť z Game Passu, takže Vás to ani nebude skoro nič stáť. My tento titul rozhodne odporúčame a veríme že sa dožijeme aj pokračovania tejto šialenej hry, kde ste hlavným zákazníkom v reštaurácii špecializujúcej sa na ALL YOU CAN EAT. Tak bežte a už sťahujte kým sa tento titul nachádza v Game Passe.

Maneater
Maneater
Price: 39,99 €
Maneater

Celkový verdikt

7.7/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Bigajz

People keep asking if I'm back and I haven't really had an answer. But now, yeah, I'm thinkin' I'm back!!

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *