Britské obchody uvádzajú, že Xbox Series X vychádza 13.12.2020

Xbox Series X

Microsoft si dáva pozor na to, čo hovorí a preto sme sa dodnes nedozvedeli, kedy presne vychádza nová generácia Xboxu, s označením Xbox Series X. Viaceré britské obchody však uviedli, že konzola vyjde 13. decembra/prosince 2020.

Dovolíme si však povedať, že tento dátum je nepravdepodobný, už len z dôvodu, že spadá na nedeľu – deň, kedy obvykle nevychádza žiaden nový produkt. Je však možné, že konzola vyjde najneskôr 11. decembra/prosince, teda v piatok, kedy Microsoft zvykne uvádzať do predaja svoj hardvér. V redakcii si však myslíme, že konzola vyjde ešte o pár týždňov skôr, keďže toto je naozaj dátum, po ktorom by už mal Microsoft nielen problém konkurovať PlayStationu, no zároveň by mal problém s dodaním zásob včas, zvlášť ak ide o globálny launch.

V minulosti mal Microsoft tendenciu vydávať svoje konzoly v novembri/listopadu. Pôvodný Xbox vyšiel 15. novembra 2001, Xbox 360 pre zmenu 22. novembra 2005. Xbox One vychádzal v ten istý deň roku 2013 a napokon, Xbox One X vyšiel 7. novembra 2017. Je preto vysoko pravdepodobné, že práve v tento mesiac sa dočkáme aj budúci rok vydania novej generácie konzol Xbox.

Predajcovia tiež uvádzajú, že konzola bude dodávaná spolu s jedným ovládačom Xbox Wireless Controller, hoci sa na internete už objavili tvrdenia, že kvôli vysokej cene zrejme konzola nebude dodávaná s ovládačom. To nám ale príde málo pravdepodobné.

via TrueAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár