Microsoft oznámil, kedy vyjde Xbox Series X a odložil Halo Infinite

Microsoft dnes nadránom oznámil hneď dve veľké novinky zo sveta Xboxu. Tou prvou je potvrdenie aspoň približného dátumu vydania novej konzoly Xbox Series X.

Microsoft oznámil, že konzola Xbox Series X vychádza už v novembri/listopadu 2020, pričom vydanie budú sprevádzať tisíce hier zo spätnej kompatibility, viac ako 50 úplne nových hier vo vývoji pre Xbox One a Xbox Series X, nové hry vyvinuté exkluzívne pre Xbox Series X a dostupné v deň vydania cez Xbox Game Pass a viac ako 40 hier vylepšených pre Xbox Series X.

Medzi potvrdenými hrami nájdeme teda nasledovné:

  • Cross-gen tituly: Assassins Creed Valhalla, DiRT 5, Gears Tactics, Yakuza: Like a Dragon alebo Watch Dogs Legion. Všetky tieto a mnoho ďalších hier podporuje technológiu Smart Delivery, vďaka čomu si ju stačí kúpiť len raz a hru môžete hrať vo verzii určenej na konzolu, ktorú máte.
  • Nové exkluzívne hry pre Xbox Series X: The Medium, Scorn, Tetris Effect: Connected a ďalšie
  • Optimized for Xbox Series X: Destiny 2, Forza Horizon 4, Gears 5, Ori and the Will of the Wisps, Madden NFL 21 a ďalšie.

Celkovo bude hardvér novej konzoly podporovať pri vydaní viac ako 100 hier. Do toho si treba prirátať spätnú kompatibilitu, keˇžde konzola bude podporovať tisíce hier z Xbox One, Xbox 360 a pôvodnej Xbox konzoly, a využije pri nich aj technológie ako automatické HDR alebo Quick Resume, čo je niečo ako multitasking. Napokon však pri vydaní Xbox Series X bude chýbať Halo Infinite.

Spravili sme ťažké rozhodnutie, odložiť vydanie našej hry na rok 2021, aby sme zaručili, že náš tím bude mať dostatok času na prinesenie takého Halo zážitku, aký napĺňa naše očakávania. Toto rozhodnutie je dôsledkom viacerých faktorov a výzev vrátane vplyvu COVID-19.

Chris Lee, šéf štúdia 343 Industries

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *