Exkluzívna MOBA Hyper Universe zatvára servery

Hyper Universe

Tak toto veľmi nevyšlo. Ešte v roku 2018 Microsoft v spolupráci s Nexon oznámil a vydal exkluzívnu 4v4 MOBA hru z pohľadu z boku, Hyper Universe.

Hra vyšla v auguste/srpnu 2018 ako free-2-play záležitosť pre Xbox One a Windows 10. Na rozdiel od tradičných velikánov žánru však ponúkala súboje z pohľadu z boku. Hra ponúkala 39 postáv rozdelených do 6 kategórií a jednoduché ovládanie, vďaka čomu sa mohla zaradiť medzi najzaujímavejšie hry v tomto žánri.

Žiaľ, podobne ako iná onlinovka z rokov minulých, Battleborn, ani Hyper Universe sa už dlho neohreje. Vývojári totiž oznámili, že 10. februára/února 2020 vypnú servery. Hra ostane po tomto dátume neprístupná a s ňou aj obsah, ktorý si mohli hráči kúpiť. Hyper Universe ponúkalo tzv. Ultimate Hyper Pack za 20€, ktorý ponúkal okamžitý prístup ku všetkým postavám, 6 exkluzívnych Aurora skinov a v prípade predobjednávky ešte jeden bonusový.

Vývojári neuviedli, čo stojí za vypnutím serverov. Problém však zrejme bude v nízkej popularite. Za zmienku stojí, že servery PC verzie boli vypnuté už koncom roka 2018.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár