Halo: Reach si na PC zahrali 3 milióny ľudí

Halo Reach TMCC

Halo sa po 15 dlhých rokoch opäť vrátilo tam, kde začalo: na PC. A po 9 rokoch sa aj hráči na PC a Xbox One dočkali možnosti užiť si remastrovanú verziu Halo: Reach.

Hra vyšla v roku 2010 ako labutia pieseň Bungie. Šlo o posledné Halo, ktoré vyvíjalo toto štúdio. Potom už bolo žezlo predané štúdiu 343 Industries, ktoré vytvoril Microsoft, aby pokračovalo vo vývoji série. Z ich dielne sme sa zatiaľ dočkali troch, respektíve štyroch titulov. Sami vytvorili Halo 4, Halo 5: Guardians a Halo: The Master Chief Collection na Xbox One. A dohliadali na vývoj Halo Wars 2, ktorého vývoj mali na starosti Creative Assembly.

Dnes má štúdio na starosti vývoj troch veľkých projektov: Halo Infinite pre terajší aj budúci Xbox, nový a pokročilý Slipspace Engine, a napokon aj Master Chief Collection pre PC. Príbehovo prvá časť z nej, Halo: Reach, vyšla začiatkom mesiaca a už vtedy sme videli, že hra zažila úspešný launch na Steame. Tie však nehovoria o celkových číslach, ktoré až teraz zverejnil Microsoft. A nemá sa za čo hanbiť!

Halo: Reach
Halo: Reach
Developer: 343 Industries, Splash Damage, Ruffian Games, Bungie
Price: 9,99 €

Microsoft uvádza, že počas prvého týždňa dostupnosti Halo Reach na PC a Xbox One zaznamenal 3 milióny hráčov, čo predstavuje monumentálny launch pre sériu Halo. Dodáva tiež, že hra je dostupná od 3. decembra/prosince cez Microsoft Store, Steam a Xbox Game Pass na PC. Rovnako je dostupná ako 10-eurové DLC v ponuke Xbox Store.

Microsoft ďalej uvádza, že hra bola nielen #1 najpredávanejšia hra na Steame, ale zatiaľ predstavuje najúspešnejší launch hry od Xbox Game Studios na Steame. V prípade streamov sa tiež nemá za čo hanbiť. V deň vydania to bola najsledovanejšia hra na Twitchi. Diváci si počas prvého týždňa pozreli viac ako 3 milióny hodín gameplayu. Napokon, hra získala veľmi pozitívne recenzie na Steame a je ich viac ako 35 000 od zákazníkov.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár