Xbox (beta) apka na PC odteraz ukazuje achievementy a umožňuje nastaviť wallpaper

Xbox Logo

Nová Xbox (beta) appka, ktorú Microsoft vydal zatiaľ len v testovacej verzii a slúži ako launcher pre Xbox Game Pass a hernú sekciu Microsoft Store, bola opäť vylepšená.

Okrem už tak atraktívneho dizajnu odteraz aplikácia podporuje zobrazovanie achievementov na stránke vášho profilu. Sekcia funguje podobne ako na Xbox One alebo na webe. Okrem achievementov tak k svojim hrám uvidíte aj ďalšie podporované štatistiky, ako je napríklad počet odohraných hodín, počet najazdených kilometrov, veľkosť vášho vozového parku a iné štatistiky, ktoré sú špecifické pre konkrétne druhy hier.

Foto: TrueAchievements

Možnosť zobrazovať achievementy je možné kliknutím na svoju profilovú ikonku a tlačidlo View Profile. Tam už uvidíte prostredie známe z webovej aplikácie. Veľkou špecialitou je tiež možnosť nastaviť si artworky odomknutých achievementov ako wallpaper na Windows 10. Stačí, aby ste klikli na achievement a stlačili tlačidlo Set as Desktop.

Zaujímavosťou na profile je aj zobrazenie ikon zariadení, na ktorých aktívne hráte svoje hry. Okrem PC a Xboxu tam môžete vidieť aj napríklad mobil, ak na ňom aktívne hráte Microsoft Solitaire Collection. Na profile napokon uvidíte aj Badges, čiže odznaky, ktoré reprezentujú váš status, ak nejaký máte. Napríklad, že ste boli medzi tými, ktorí si kúpili Xbox One v deň vydania alebo ste Xbox Ambassador.

Foto: TrueAchievements

via TrueAchievements (#2)

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *