Halo 2 Anniversary vychádza, s ním aj nový merch

Halo 2 Anniversary MCC PC

Fanúšikovia série Halo majú dôvod jasať – najmä tí, ktorí hrajú na PC a nevedia sa dočkať, až na PC vstúpi ďalšia časť príbehu Master Chiefa. Ale dosť bolo čakania, pretože Halo 2 Anniversary práve vychádza!

Halo 2 Anniversary je už treťou remastrovanou hrou zo sveta Halo, ktorá sa dočkala v posledných mesiacoch vydania na PC. Pri tejto hre je zaujímavé najmä to, že 343 Industries ju pôvodne začali vyvíjať ako samostatný launch titul pre Xbox One, čím chceli nadviazať na úspech remastrovanej verzie Halo: Combat Evolved Anniversary, vydanej ešte na Xbox 360. Napokon padlo rozhodnutie priniesť na Xbox One kompletnú ságu Halo.

Halo 2: Anniversary
Halo 2: Anniversary
Developer: 343 Industries, Saber Interactive, Bungie
Price: 2,49 €

Nanešťastie, toto rozhodnutie nebolo zrovna najdôkladnejšie premyslené a výsledkom je, že Master Chief Collection vyšla ako nie príliš podarený zlepenec s nefunkčným multiplayerom a odomykaním achievementov. To bol napokon dôvod, prečo tím Xbox udelil štúdiu výnimku na drastický update, ktorý kompletne prekopal jadro hry – niečo, čo Microsoft normálne nepovoľuje. A tiež to otvorilo cestu vydávaniu remastrov aj na PC.

Halo 2: Anniversary
Halo 2: Anniversary
Developer: Xbox Game Studios
Price: Free

To však nie je dôvod na prekvapenie, Halo: Combat Evolved a aj Halo 2 vyšli na PC už skôr, druhá hra potom vyšla exkluzívne pre Windows Vista. Oproti originálu prináša remaster CGI cutscény a výrazný grafický upgrade. Na Xbox One X je zároveň jedinou hrou z univerza, ktorá beží v dynamickom 4K, kým ostatné tituly bežia v natívnom rozlíšení.

Microsoft tiež pri tejto príležitosti začal predávať exkluzívne podložky pod myš a ďalšie doplnky cez Xbox Gear Store.

Halo 2: Anniversary stojí 9,99€. Vyžaduje AMD Phenom II X4-960T alebo Intel Core i3-550, grafickú kartu AMD Radeon HD 6850 alebo Nvidia GeForce GTS 450, 55GB miesta na disku a Windows 7 alebo novší.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *