Seagate predstavilo nové externé SSD

Seagate BarraCuda Fast SSD
Seagate BarraCuda Fast SSD

Xbox Series X aj PlayStation 5 ponúknu v základnej výbave rýchle SSD disky, no pri neustále rastúcich veľkostiach hier je zrejmé, že vstavanú pamäť rýchlo zaplníme.

Preto, skôr či neskôr, budeme musieť svoje konzoly rozšíriť o externé disky, kde máme už teraz na výber z obrovského množstva točivých pevných diskov s kapacitou niekoľko TB. Situácia v prípade SSD diskov je však skromnejšia. Predsa len, oproti tradičným diskom sú drahšie, no omnoho rýchlejšie.

Ak sa ale predsa len rozhodnete ísť do SSD disku, Seagate na veľtrhu CES 2020 ohlásilo dvojicu atraktívnych riešení. V prvom rade je tu dostupný disk FireCuda Gaming SSD v prémiovom kovovom prevedení s RGB podsvietením. NVMe úložisko využíva extrémne rýchle rozhranie USB s rýchlosťou až 20Gbps a podporuje prenosovú rýchlosť až 2000MB/s. Hráči budú mať na výber 500GB, 1TB alebo 2TB verziu. Disk sa začne predávať v marci/březnu od 190 dolárov s 5-ročnou zárukou.

Seagate FireCuda Gaming SSD
Seagate FireCuda Gaming SSD

Iná novinka s názvom BarraCuda Fast SSD je pomalšia, prenosová rýchlosť tu dosahuje len štandardných 540MB/s. Xboxerov ale určite poteší prítomnosť zelenej LED-ky, takže disk celkom ladí k novej konzole Xbox Series X so zeleným kruhom tesne pod vrchným výduchom. Disk bude taktiež dostupný v 500GB, 1TB a 2TB prevedení a dodávaný bude so softvérom Seagate Toolkit na zálohu a synchronizáciu dát. Disk vychádza už budúci mesiac s cenou začínajúcou na 95 dolároch s 3-ročnou zárukou.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár