CES 2020: AMD priznalo, že jeho zábery Xbox Series X neboli pravé (aktualizácia)

Xbox Series X

Microsoft bol voči hráčom celkom otvorený, keď koncom minulého roka oznámil Xbox Series X. Spoločnosť priblížila špecifikácie a ukázala dizajn a názov novej konzoly, čím prekvapila mnohých.

Update:

AMD pre server Thurrott potvrdilo, že zábery konzoly Xbox Series X nie sú oficiálne a použilo fanúšikovský render zo serveru TurboSquid. Tento render je možné zakúpiť za cenu 10 dolárov.

Pôvodný článok:

Vďaka tomu sme sa dozvedeli, že si konzola udrží podobné prvky ako Xbox One X, ale s niekoľkými rozdielmi. Mechanika je znovu viditeľná, ako na pôvodnej Xbox One konzole a na Xbox One S, a viacmenej už nejde o „prehrávač“ pod televízor, ale o pomerne veľkú kocku s rozmermi, ktoré sa odhadujú na 15x15x27cm. Okrem toho na prednej strane uvidíme jeden USB-A port, vhodný na pripojenie externých diskov či napájacích káblov do ovládačov. Záhadou ale ostávala zadná strana, na ktorej sa nachádzajú všetky dôležité porty.

Odpoveď na túto otázku nám však tak nejak predčasne dalo AMD v úvodnom videu svojej CES 2020 konferencie. Tam totiž spoločnosť ukázala dizajn novej konzoly aj z uhlu, ktorý nám Microsoft neukázal. Vo výsledku tak vieme, že konzola ponúkne veľkú novinku v podobe dvoch USB-C portov, zachová si dva HDMI porty a tiež sadu portov, ktoré nájdeme aj na Xbox One S a One X. Menovite to sú Ethernet port, optický audio port a napájací port. Znamená to, že jediné, čo sa vlastne zmení, bude výmena tradičných USB portov za menšie. Rovnako vidíme, že na boku konzoly bude vyhĺbené logo Xbox, podobne ako tomu je aj na vrchu dnešných konzol.

Xbox Series X front panel AMD CES 2020

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *