Brad Sams: Xbox Series X ponúkne len jeden HDMI port

Xbox Series X

AMD včera v noci na seba strhlo všetku pozornosť herného publika, keď vo svojom videu ukázal render Xbox Series X, odhaľujúc porty na zadnej strane.

AMD ešte v tú noc muselo vysvetliť, že spoločnosť vo svojom videu nepoužila oficiálne rendery, ale použilo fanúšikovský render z TurboSquid. Znamená to teda, že porty na zadnej strane konzoly, ktoré sme mohli vidieť, nie sú pravé. A teda že konzola nemusí nakoniec ponúknuť dvojicu HDMI ani dvojicu USB-C portov na zadnej strane.

Viac svetla do problematiky však pred chvíľou priniesol Brad Sams z portálu Thurrott, ktorý už v minulom roku zverejnil ohromné množstvo informácií od informátorov zvnútra spoločnosti Microsoft. A inak tomu nie je ani dnes, keď získal informácie o tom, aké porty sa nachádzajú na dnešných prototypoch Xbox Series X.

Konzola dnes na zadnej strane ponúka len jeden HDMI port. Znamená to, že sa môžeme rozlúčiť s možnosťou pripojenia set-top boxov a ďalších zariadení do konzoly. Spoločnosť konieckoncov už skôr avizovala, že sa plánuje v novej generácii venovať tomu, čo naozaj tvorí Xbox: hranie hier. A pod vedením Phila Spencera spoločnosť postupne končila s TV funkciami, ktoré predstavovali jeden zo základných pilierov Xbox One ako domáceho multimediálneho centra s možnosťou sledovať televízne stanice priamo na konzole s použitím set-top boxu alebo digitálneho tuneru (ktorý sa už nevyrába).

Brad Sams z webu Thurrott ďalej vraví, že konzola na zadnej strane ponúka Ethernet port na káblové pripojenie internetu, optický port pre audiosystémy a dvojicu USB 3.0 SuperSpeed portov. Je ale možné, že do budúcna aspoň jeden z portov bude nahradený USB-C. Konzola tiež obsahuje neznámy port, ale jeho účel nie je jasný. Existuje však veľká pravdepodobnosť, že ide len o port určený pre vývojárov.

Všetky porty sa nachádzajú na spodnej polovici konzoly. Na zadnej strane konzoly sa tiež nachádzajú výduchy pre chladenie.

Takto nám zadnú stranu konzoly prezentovalo AMD. Teraz už vieme, že to nie je pravda.

via Thurrott.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Pro mne je HDMI vstup vcelku zbytečný, nicméně znám Rudu z Pařanského ráje , streamera, který používá Xbox jakožto vstup k digitalizaci signálu (pokud hraje starší hry z éry 486 a podobně).

Pridaj komentár