Rockstar oznámil Grand Theft Auto… 5!

GTA Online

Dámy a páni, hráči a hráčky, fanúšikovia a fanúšičky GTA. Včerajší PS5 event nemohol začať lepšie! Hneď prvé logo, ktoré sa na obrazovke objavilo, bolo to od Rockstaru a my sme mohli s hrdosťou sledovať zábery z Grand Theft Auto… 5! *vlož zvuk pokazenej platne sem* ?

Kto by čakal, že Rockstar pracuje na novom GTA, keď môže už tri generácie po sebe ryžovať na hre z roku 2013? Vskutku rýchle prachy, nehovoriac o tom, že Rockstaru aj po tak dlhej dobe zarábajú mikrotransakcie do GTA Online ešte stále nekrestanské peniaze. Reč je o niekoľkých desiatkach miliónov dolárov (skutočných, nie GTA$) mesačne.

Rockstar oznámil, že hra, ktorú prvýkrát predstavil v roku 2011 a vydal na Xbox 360, vyjde aj na novú generáciu konzol. Potvrdené bolo teda vydanie na PlayStation 5, kde hra vyjde v druhej polovici roka 2021. Rockstar sľubuje, že táto nová verzia hry ponúkne hromadu technických vylepšení, vizuálnych upgradov a vylepšenú optimalizáciu, aby hra vyťažila maximum z nového hardvéru. Teda napríklad by sme mohli obdržať podporu 4K rozlíšenia, keďže Rockstar sa absolútne neunúval vylepšiť hru pre Xbox One X a PS4 Pro a hra tak beží naďalej v 900p/1080p rozlíšení a GTA Online seká.

Mimochodom, Rockstar oznámil samostatnú verziu GTA Online, ktorá bude prvé tri mesiace exkluzívna pre PS5 a pôjde o free-2-play hru. Rockstar sľubuje, že next-gen a PC verzie budú dostávať nový exkluzívny obsah, ktorý už nebude vydaný na Xbox One a PS4 verzie. Rockstar zároveň sľubuje, že PS4 hráči s aktívnym PS Plus členstvom budú dostávať 1 milión GTA$ mesačne, aby mali dobrý štart do next-gen verzie hry.

A teraz už poďme do komentárovej sekcie pozrieť sa na to, čo hovoria hráči…

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *