Sony ukázalo PlayStation 5, je väčšia, než všetky doterajšie konzoly

PS5

Sony na záver včerajšej konferencie ukázalo dizajn PlayStation 5 a to rovno vo dvoch verziách a s hromadou príslušenstva, ktoré bude ku konzole dostupné.

Samotný dizajn konzoly je oproti Xbox Series X veľmi futuristický a pripomína nádherný mrakodrap v Dubaji. Bez ohľadu na polohu, konzola vyžaduje stojan. Dostupná bude vo dvoch edíciách – štandardnej s 4K UHD Blu-Ray mechanikou a tenšou Digitálnou edíciou. Tá bude o niečo tenšia, keďže nebude obsahovať vyššie spomenutú mechaniku. Tá sa aj pri štandardnej edícii nachádza ako taký „výbežok“ na pravom boku (spodku) konzoly.

Sony ďalej pripomenulo ovládač DualSense, na ktorý sme sa bližšie pozreli tu, ale aj headset Pulse 3D Wireless Headset s podporou 3D audio zvuku, ktorý zohráva veľkú rolu pri novej generácii konzol, ako aj dva mikrofóny s podporou rušenia šumu. Primárne pre streamerov bude dostupná nová PlayStation HD Camera obsahujúca dve 1080p HD kamery, diaľkový ovládač Media Remote, s ktorým môžu užívatelia lepšie ovládať mediálne funkcie konzoly, a má tiež mikrofón pre hlasové ovládanie. Nakoniec bola oznámená DualSense Charging Station nabíjačka pre dva ovládače.

Na internete sa samozrejme objavili aj prvé porovnania rozmerov, kde sa nám už pri predstavení zdalo, že konzola je väčšia oproti Xbox Series X. Zdá sa, že toto už stihli potvrdiť aj viaceré porovnania, ktoré naznačujú, že konzola bude na výšku väčšia asi o 1/3. Tiež je možné, že bude hlbšia, no určite je asi o polovicu užšia, než Xbox Series X.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 13. júna 2020

    […] vydavatelia a iní organizovali vlastné podujatia. Len tento týždeň sme mohli vidieť PlayStation: The Future of Gaming, prvý trailer na Mafiu: Definitive Edition na PC Gaming Show a pohľad do sveta next-gen hier na […]

Pridaj komentár