Budúci Xbox aj PS5 budú výkonnejšie, než Google Stadia

Xbox Project Scorpio GPU

Internetový gigant sa pri predstavovaní svojej streamovacej platformy Google Stadia pýšil tým, že je omnoho výkonnejšia, než Xbox One X či PlayStation 4 Pro.

Hardvér v cloude totiž ponúkne grafický výkon 10,7 teraflopov, vďaka čomu je skoro o 80% výkonnejší než One X a takmer trikrát výkonnejší oproti PS4 Pro. U nových konzol však tomu bude inak. Ako tvrdí renomovaný novinár Jason Schreier z Kotaku, Sony aj Microsoft plánujú na trh uviesť konzoly s výkonom presahujúcim spomínaných 10,7 teraflopov. Očakáva sa pritom, že by malo ísť o minimálne 12 teraflopov, ale Schreier odmietol vo svojom príspevku konkretizovať výkon chystaného železa.

Všeobecne sa ale predpokladá, že nové konzoly prinesú 12 až 16GB RAM v kombinácii so 4GB grafickou pamäťou. V prípade budúceho Xboxu sa navyše často skloňuje SSD namiesto bežného pevného disku alebo výkonnejší procesor s frekvenciou nad 3 GHz. Finálne špecifikácie budúcich konzol však dnes poznajú len vyvolení pracovníci Microsoftu a Sony, ako aj zopár vyvolených ľudí zo štúdií ako DICE či Turn 10.

via ResetEra

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *