Nový únik naznačuje, že lacnejší Xbox bude oveľa výkonnejší

Xbox Series X

Aj keď Microsoft oficiálne potvrdil len Xbox Series X, špekulácie o lacnejšom modeli neutíchajú. Model s krycím menom Lockhart by mal byť dokonca lacnejší než PlayStation 5, ale mal byť mať menej výkonu.

Spočiatku sa hovorilo o tom, že pôjde o model s výraznými kompromismi a výkonnostne sa priblíži výkonu PlayStation 4 Pro, než Xbox One X. Lenže nový únik naznačuje, že zariadenie môže byť oveľa výkonnejšie. Užívateľ _rogame objavil informácie o novom konzolovom procesore, ktorý nesie podobnosti s procesorom Fireflight, ktorý poháňal čínsku konzolu Subor Z+. Jej výrobca však minulý rok skončil, takže je zrejmé, že čip je určený do iného zariadenia.

APU pozostáva z 8-jadrového Ryzen procesoru s frekvenciou 4.0GHz a neznámým grafickým čipom. Má tiež 16GB RAM, z čoho 12 využíva procesor a 4GB je vyhradených pre grafickú kartu. Dostupné sú aj informácie z benchmarkov. V jednom teste dosiahol grafický čip rovnaký výkon ako GeForce GTX 980, zatiaľ čo v inom dosahuje výkon moderných Navi kariet Radeon RX 5600XT.

Výkon sa pohybuje v rozmedzí 7 – 7.9 teraflopov, čím prekonáva Xbox One X. Markantné rozdiely vo výkone sa dajú vysvetliť režimom spätnej kompatibility. Nový Xbox aj PlayStation majú byť totiž spätne kompatibilné s terajšou generáciou a Microsoft očakáva, že bude môcť využiť výkonnostný rozdiel na zabezpečenie vylepšení podobných tým, ktorých sa dočkalo zopár hier z Xboxu 360 na Xboxe One X.

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    7-8 Tf, tak to bude dosahovať k výkonu PS5. Zaujímavé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *