EA údajne chystá remake KOTOR inšpirovaný pôvodnými hrami

Star Wars: Knights of the Old Republic je jedna z najznámejších Star Wars hier a jedna z najlepšie hodnotených hier celých čias. Avšak sme sa dočkali iba jedného pokračovanie po jeden a pol roku po vydaní pôvodnej hry. Teraz to bude skoro 17 rokov od vydania pôvodnej hry a znovu začali sa šíriť reči o tom že bude remake. Ide to od rovnakého zdroja v Clinelinx, ktorý odhalil že Ewan McGregor bude hrať Bena Kenobiho v očakávanom seriály o Obi-Wanovi na Disney+.

Čo treba vedieť

Podľa zdroja, EA pracuje na novom prírastku do série KOTOR, ktorá bude zmieša elementy prvých dvoch hier do nového Star Wars canonu. Pravdepodobne v hre bude viacero kľúčových postáv a scén z prvých dvoch hier. Ak bude vydaná tak hra bude spájat príbehy z viacerých Project Luminous príbehov a nasledujucích filmov.

Čo ďalej

Realita celého remaku celkom trápi fanúšikov starého canonu, znamená to že niektoré nepovedané elementy príbehu by boli dotvorené aby pasovali do súčasného canonu, ktorý tvorí Lucasfilm a Disney. Celkovo môžeme čakať, že nový Knights of the Old Republic bude pseudo-sequel ku starým hrám a taktiež môžeme dúfať, že sa podarí celkom fajn a nezavrhne svojich predchodcov alebo starý canon úplne.

S určitou pravedobnosťou môžem povedať, že to bude už na novú generáciu konzol. EA sa poberá dobrým smerom po úspechu Star Wars Jedi: Fallen Order, ktoré dostalo dobré hodnotenia a pozitívne ohlasi od fanúšikov. Čiže môžeme iba dúfať, aby to nepokašlali.

Martin Botlo

Hardbass and Kvas

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár