Killer Instinct sa prebúdza z dlhoročného spánku

Killer Instinct

Jednou z prvých hier, ktoré Microsoft vydal pre Xbox One, bol reboot populárnej bojovky od Rare s názvom Killer Instinct. Hra však bola tentoraz poňatá ako služba, ktorá sa dočkala celkom troch sezón s novým obsahom. Odvtedy hra vyšla na Steam a bola vylepšená na Xbox One X. Po dlhý čas šlo o jedinú bojovku s podporou 4K 60fps.

Nanešťastie, hra upadla do dlhého spánku, za čo môže zčasti fakt, že Xbox One nemal zrovna najúspešnejší launch, tým pádom aj hráčov bolo menej. Lovcov achievementov navyše poteší, že hra obsahuje 464 achievementov s celkovým skóre 4 935(G), ktorých odomknutie trvá dobrých 200 hodín. Na hre pracovalo najprv štúdio Double Helix, vývoj neskôr prevzali Iron Galaxy Studios.

Čo sa však deje okolo hry? Najprv vyšla s deviatimi bojovníkmi a behom troch rokov obdržala obrovské množstvo bojovníkov vrátane špeciálnych hosťov ako Arbiter z Halo alebo General RAAM z Gears. Skrátka, hra mala našliapnuté na to, aby sa z nej stala xboxová obdoba Super Smash Bros., no nestalo sa tak. Hra má aj napriek tomu vyše 10 miliónov hráčov.

Zlom prišiel v roku 2017, kedy sa už hra neobjavila v lineupe viacerých eSports turnajov vrátane Evolution Championship Series (Evo). A štúdio Iron Galaxy sa miesto aktívnej podpory Killer Instinctu začalo venovať portovaniu rôznych hier na Nintendo Switch.

Zdá sa však, že okolo Killer Instinct začína vznikať ďalší rozruch. Minulý rok sa na Twitteri rozbehla kampaň #BringBackKI za oživenie značky a k snahe o oživenie sa pridal aj komunitný líder Maximillian Dood / Christiansen. Dokonca viedol kampaň za oživenie série a snažil sa povzbudiť Microsoft do ďalšieho vývoja. Sám dokonca na sérii pracoval: od začiatku druhej sezóny pripravoval trailery k bojovníkom a k hre ako takej.

Po zrušení Evo 2020 však prišlo vyhlásenie, že jednou z hier v náhradnom turnaji Evo Online bude Killer Instinct. Na toto dokonca upozornil aj kreatívny riaditeľ Xbox Game Studios, Adam Isgreen. Na Twitteri ho dokonca zdieľal s hashtagom #PlayKI. Keďže ide o človeka, ktorý má rozhodujúce slovo pri tom, aké hry budú Xbox Game Studios vyvíjať ďalej, je vysoko pravdepodobné, že Microsoft aspoň zvažuje vývoj nového Killer Instinctu pre Xbox Series X. Tu by hra mohla dostať napríklad podporu 120fps.

Zaujímavé je aj to, že šéf Killer Instinct World Cup turnajov Brandon Alexander na Twitteri teasoval, že v najbližších týždňoch chystá veľké oznámenie. Jediné, čo k tomu mohol zatiaľ povedať, je len, že KI World Cup je späť.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár