CD Projekt Red pod paľbou hackerov: Krádež dát a vydieranie

Cyberpunk 2077

Áno, čítate správne. CD Projekt Red bol včera terčom hackerského útoku. Hackeri sa nabúrali do systémov spoločnosti a ukradli nie len zdrojové kódy hier ako Cyberpunk a Witcher 3, ale aj dokumenty ohľadom ich účtovníctva, investorov, HR a mnoha ďalších vecí + ako bonus zašifrovali všetky ich servery.
Aspoň teda toto tvrdí odkaz, ktorý po sebe hacker zanechal, spolu s tým, že požaduje aby ho/ju CD Projekt kontaktoval do 48 hodín, inak všetky tieto informácie predá alebo vypustí online na internet.

CD Projekt samozrejme odmietlo vyjednávať s hackerom a ihneď kontaktovali príslušné orgány, ktoré majú pomôcť v boji proti takýmto online kriminálnikom.

O všetkom informoval samotný CD Projekt Red na svojích sociálnych sieťach.

Hidan-kun

Moje meno je Michal, som z Bratislavy Hráčom som už od svojich 12 no vždy som mal doma len počítač, vďaka čomu vyzerá môj Steam, Origin a Uplay tak, ako ženské šatníky. Konzolu som mal donedávna len jednu a to PSP, teraz mám Xbox One S. Nemám uprednostnený žáner hier, ale priznám sa, že strategické, tower defense a turn-based hry sú pre mňa veľmi náročné a veľakrát som to s nimi vzdal. Počúvam prevažne metal a rock.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *