Assassin’s Creed Syndicate oficiálne predstavený!

syndicate-720x340

Ubisoft oznámil Assassin’s Creed Syndicate, ďalšie pokračovanie obľúbenej hernej série zrodenej na základe Prince of Persia. Presne tak ako sa špekulovalo, tak ďalší diel sa skutočne odohráva v Anglicku počas priemyselnej revolúcie, konkrétne v roku 1868. To je takmer 150 rokov pred vydaním hry, ktorá vychádza 23. októbra 2015. Grafika nového dielu ostala síce totožná s Unity, ale došlo tu k obrovským zmenám pod kapotou. V prvom rade sa Ubisoft rozhodol ustúpiť od svojich plánov prepojiť singleplayer a multiplayer, čo pri predošlom dieli spôsobilo fiasko. Syndicate bude výhradne singleplayerová hra a zberatelia achievementov môžu mať radosť, že achievementy budú môcť dokončiť kedykoľvek aj bez zlatého členstva. Samozrejmosťou je však potom DLC politika. Prvé DLC už bolo totiž oznámené a je jasné, že nie je jediné.

Assassin’s Creed Syndicate bude mať dvoch protagonistov, Jacoba a Evie Frye. Jacob má byť rebel a „hlavnejšia“ postava, zatiaľ čo Evie bude chladnokrvná assassínka, u ktorej je nenápadnosť na prvom mieste. Príbeh sa má odohrávať okolo gangu súrodencov Fryeových, ktorý bude viesť odpor voči templárskemu despotickému systému, v ktorom je pracujúca trieda zotročená a utláčaná. K zmene systému vám dopomôžu osobnosti ako Charles Darwin alebo slávny spisovateľ Charles Dickens. A tiež vám budú pomáhať nové zbrane, menovite boxer, šesťranný Revolver, Grappling Hook (Just Cause 1868?!).

Podobne ako v GTA V, aj tu sa budeme môcť prepínať medzi dvoma assassínmi, ale takto sa budeme môcť prepínať len mimo misií. V misiách je už určené, za koho budeme hrať. Vrámci príbehu sa navyše dostaneme aj preč z 19. storočia, keďže minulosť má byť prepojená so súčasnosťou. Väčšinu času však budeme tráviť v Londýne, ktorý je o 30% väčší než Paríž v Unity a bude rozdelený do 6 lokalít, menovite The City of London, The Strand, Westminster, Southwark, Whitechapel a Lambeth. Mesto je navyše živé a po uliciach sa budú preháňať vozy, ktoré bude možné zničiť.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *