Bude Silent Hills nakoniec exkluzivitou pre Xbox One?

Silent Hills

Keď Konami vyhodilo Hideo Kojimu, podľa hráčov to bolo jedno z najhorších rozhodnutí v hernom priemysle. Spoločnosť totiž okamžite po jeho prepustení odstránila jeho meno z cover artov všetkých Metal Gear Solid hier a tiež zrušila projekt Silent Hills, čo hráčov poriadne nahnevalo. Istý anonymný zdroj však pre Rooster Teeth uviedol, že Microsoft chce zachrániť Konami a vrámci záchrany plánuje investovať do obnovenia vývoja projektu Silent Hills. Ten by sa tak mohol stať exkluzivitou pre Xbox One, čo by bolo prospešné pre obe strany. Konieckoncov, bolo by zlé, keby sa Konami rozhodlo zrušiť hru, ktorá je dokončená na 80% a samotný režisér povedal, že by sa k projektu veľmi rád vrátil.

Phil Spencer síce správu vyvrátil, ale pochopiteľne, nikdy netreba hovoriť nikdy. Navyše, je možné že Microsoft by Silent Hills odprezentoval na E3 a toto oznámenie by nechcel len tak predčasne prezradiť. Špekulácie nakoniec vravia, že hra by vyšla na jar budúceho roku, presnejšie v marci. Tým, že by sa Silent Hills premenilo na Xbox One exkluzivitu, sa zároveň má vysvetľovať, prečo Konami stiahlo demo PT z PlayStation Store. Tam už hráči mohli hrať kúsok hry a pohybovať sa po dome a fakt, že idete neustále dokola a nikdy celkom presne neviete, čo sa stane, pridáva hre na originálnej hororovej atmosfére.

Rooster Teeth tiež obdržali správu, že Konami chce urýchlene odísť z konzolového trhu a chce sa začať venovať mobilným hrám. To však Konami oficiálne vylúčilo a povedalo, že sa prispôsobuje podmienkam a v súčasnosti sa chce viac zamerať na vývoj mobilných hier. Neznamená to ale, že by nadobro skoncovalo s konzolovými hrami.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *