PES 2019 sa zrejme zaobíde bez ligy UEFA a jej tímov

PES Pro Evolution Soccer
Kým po posledné roky bola séria PES silnou konkurenciou pre FIFU, po novom tomu tak nemusí byť. Futbalová asociácia UEFA totiž oznámila, že sa jej končí 10-ročné partnerstvo s Konami a vydavateľ sa rozhodol, že licenciu zatiaľ nepredĺži.

Vo výsledku to znamená, že tohtoročný diel PES 2019: Pro Evolution Soccer sa zaobíde bez tímov, ktoré sú členmi UEFA Champion League. Rovnako to znamená, že sa už v ďalších dieloch neobjaví ani režim Champion League. Taktiež to znamená, že Konami už zrejme nevydá špeciálnu sezónnu edíciu hry, ako tomu bolo pri predošlých častiach.

Na druhú stranu, riaditeľ eventového marketingu UEFA Guy-Laurent Epstein nevylúčil budúcu spoluprácu: „Bolo to veľmi kooperatívne a vzájomne výhodné partnerstvo. UEFA sa chce poďakovať Konami za svoje obrovské oddanie a podporu klubovým súťažiam UEFA počas poslednej dekády a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s Konami vo sfére futbalu národných tímov UEFA.“

Ďakuje tiež za to, že Konami bolo silným partnerom ako UEFA Champions League, tak UEFA Europa League, ako aj fakt, že liga bola intenzívne propagovnaá v rámci oficiálnych e-sports turnajov v PES. Konami nechalo otvorené dvere alternatívnym formám spolupráce s UEFA, pričom partnerstvo medzi obomi značkami ostáva pevné. PES 2019 sa však podľa vrchného riaditeľa značky, Jonasa Lygaarda, zameria na iné oblasti.

PES 2016 Euro 2016 Edition

 

via UEFA

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *