Čaká nás nový Silent Hill?

Silent Hills

Nedávno vyšla celkom zaujímavá hororvá hra The Medium. Štúdio, ktoré na tejto hre pracovalo, Bloober Team, povedalo, že pracuje na už existujúcej hororovej hre od veľmi známeho vydavateľstva, čo vyvolalo vlnu špekulácií o tom, že by mohlo ísť práve o hru zo štúdia Konami, Silent Hill.

Síce nebolo odhalené, o aké štúdium sa jedná, CEO Bloober Team Piotr Babieno povedal, že to rozvíri vody keď sa to oznámi oficiálne.
„Už viac ako rok pracujeme na jednej hororvej hre, spolu s jendým ďalším, veľmi známym štúdiom. Nemôžem vám síce povedať kto to je, ale som si viac ako istý, že keď ľudia zistia, čo za študio to vlastne je, budú viac ako nadšení.“

Dokonca začiatkom tohto mesiaca vydal youtube kanál TheGrateDebate hodinu dlhé video, takže ak vám anglický jazyk nerobí problém, určite si to pozrite.

Na druhú stranu je ale známe, že Konami dalo na starosti projekt Silent Hill inému, známemu japonskému štúdiu, ktorý by mali odhaliť viac informácií toto leto. Avšak ak na Silent Hill pracuje aj Bloober Team, znamenalo by to 2 rôzne hry z univerza Silent Hill, čo taktiež môže byť aj plán Konami.

Tajné zdroje, ktoré majú napojenie na japonské štúdium, prezradili, že sa prvý krát Konami obrátilo na tvorcov Dark Pictures Anthology, Supermassive. Nakoniec sa z toho nič nekonalo, ale z celej škrupiny Silent Hill vzniklo epizodické Dark Pictures Anthology.

Je známe, že Konami nechcelo nikomu poskytnúť šancu používať licenciu Silent Hill alebo dokonca vyvíjať hru, mimo nich, no neúspech Metal Gear Survive a Contra: Rogue Corpse ich donútil nakoniec tento krok poskytnúť.

Prvý krát od nakoniec nevydaného P.T., ktoré malo viesť k titulu Silent Hills sa so značkou Silent Hill začalo pracovať minulý rok v asymetrickej hororovej multiplayerovke Dead by Daylight, kedy vývojári počas streamu oslavujúcim 4. výročie hry oznámili nového zabijaka a prezivšieho, ktorý sa pridajú do hry. Tieto postavy sú The Executioner (Pyramid Head) a Cheryl Mason. Takýto nečakaný krok zo strany Konami vyvolal otázky, či sa znovu niečo začína diať so značkou Silent Hill.

Odpoveď či skutočne aj Bloober Team pracuje na svojej verzii hry Silent Hill skutočne nepoznáme, ostáva nám len čakať na vyjadrenie štúdia.

Hidan-kun

Moje meno je Michal, som z Bratislavy Hráčom som už od svojich 12 no vždy som mal doma len počítač, vďaka čomu vyzerá môj Steam, Origin a Uplay tak, ako ženské šatníky. Konzolu som mal donedávna len jednu a to PSP, teraz mám Xbox One S. Nemám uprednostnený žáner hier, ale priznám sa, že strategické, tower defense a turn-based hry sú pre mňa veľmi náročné a veľakrát som to s nimi vzdal. Počúvam prevažne metal a rock.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *