Konami zrušilo všetky AAA hry okrem PES

Konami

Aj keď je Metal Gear Solid V kvalitnou hrou, stále je to hra z dielne Hideo Kojimy a nie Konami ako takého. Konami je totiž len spoločnosť, ktorá počas uplynulých 9 mesiacov spravila celkom veľa zlých rozhodnutí a poštvala si proti sebe veľa hráčov, ktorí na ňu začali pľuť. Mimo iného to bolo najnovšie za to, že MGS V prišlo o tretiu kapitolu príbehu a aj za to, že firma doslova odstránila Kojimovo meno z artworkov u hier zo série Metal Gear. Okrem toho sa v posledných týždňoch objavili tvrdenia zamestnancov, ktorí hovoria o pracovných podmienkach na úrovni Severnej Kórey, no a celkovo sa tá firma chová ako taký sado-masochista.

Teraz spravilo ďalšie nepochopiteľné rozhodnutie. Podľa novej správy sa Konami rozhodlo ukončiť vývoj všetkých AAA titulov okrem Pro Evolution Soccer, o ktorom verí, že do pár rokov predbehne FIFU. Okrem toho sa plánuje zamerať hlavne na mobilné free-2-play hry, ale ako je známe, tak aj App Store je trh, v ktorom majú šťastie len niektorí. Ktovie, ako dopadne vydavateľ MGS a zrušeného Silent Hills.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *