Aké hry nás čakajú v spätnej kompatibilite tento mesiac?

Xbox 360

Microsoft už potvrdil, že bude zoznam spätne kompatibilných hier z Xboxu 360 rozširovať každý mesiac a tak nie je výnimkou ani december/prosinec, kedy bude ponuka hier rozšírená až o 7 nových titulov. Jedná sa pritom o tituly, ktorým prídu viacerí z vás na chuť a fakt, že ich bude Xbox One podporovať, vás možno dokonca presvedčí o tom, že by ste tú hru mohli rozbaliť, pokiaľ ste si ju kúpili už dávnejšie spolu s ďalšími hrami vo výpredaji. A o aké hry sa jedná?

  • Halo: Reach – Microsoft chce, aby ste mali na Xboxe One dostupné celé univerzum Halo a zatiaľ čo pôvodné diely si môžete zahrať v inovovanej podobe vďaka kolekcii Halo: TMCC, ostatné dve hry budú sprístupnené len teraz. V prvom prípade sa bude jednať o Halo Reach, labutiu pieseň štúdia Bungie, ktoré neskôr prešlo do rúk Activisionu. Tvorcovia série Halo potom vytvorili vlastné štúdio 343 Industries, ale to už zrejme viete. Halo Reach sa odohráva krátko pred udalosťami prvého dielu Halo: Combat Evolved a svojim spôsobom ukazuje, ako sa UNSC dopracovala ku Cortane, ktorú neskôr začal používať Master Chief.
  • Halo Wars – Tak na toto sme sa v redakcii naozaj tešili. Microsoft vie, ako sa majú robiť RTS stratégie, sami sme strávili desiatky hodín bojovaním v Age of Empires. Tvorcovia obľúbenej stratégie mali neskôr na starosti vytvorenie podobnej hry vo svete Halo, čoho výsledkom je práve Halo Wars. Okrem toho, že si zahráte hru z úplne novej perspektívy, vám tiež môžu Wars poslúžiť ako príprava na Halo Wars 2, ktoré bolo oznámené tento rok s dátumom vydania naplánovaným na rok 2016.
  • Call of Duty: Black Ops – Hráči chceli Black Ops a dostali ho. Ibaže nie dvojku ale jednotku. Ale to nevadí, prvý Black Ops mal celkom dobrý príbeh a poslúži ako príjemný štart do skompletizovania si celej trilógie. Aj keď je pravda, že aby sa tak stalo, ešte si musíte počkať na spätnú kompatibilitu Black Ops II. Nuž, nevadí, možno budúci mesiac.
  • Skate 3 – Keď PewDiePie natáčal gameplaye zo Skate 3, iba málokto by čakal, že spraví hre gigantickú reklamu a donúti EA, aby začala znovu lisovať DVD-čka a hru predávať. Predsa len išlo o starší titul a svoje prvé zlaté časy mala hra za sebou. Zdá sa ale, že niektoré hry majú potenciál stať sa nesmrteľnými. Stačí, aby ste ich dali do rúk známemu youtuberovi a vtedy máte istotu, že miesto vývoja novších hier zaplatíte pár šušňov na dotlačenie obalov a vypalovanie existujúcej hry na disky. Mimochodom, tretí Skejt stojí 20€, čo je pomerne príjemná cena. Zvlášť keď už vieme, že Activisionu sa jeho najnovší Tony Hawk vôbec nepodaril.
  • BioShock – Máte radi vodu? Ak hej, tak už tento mesiac získate možnosť zahrať si jednu z najrevolučnejších hier minulého desaťročia, ktorou bol práve BioShock. Ten sa pred rokom dostal aj na mobilné zariadenia, presnejšie na iPhone a iPad, ale nový update systému vraj spôsoboval veľké problémy, kvôli ktorým radšej 2K hru stiahlo z App Storu, než aby ju updatovalo. Či si tým ale 2K spravilo dobrú povesť medzi hráčmi, je celkom diskutabilné. Predsa len išlo o 16-eurovú hru a 2K vám ju jednoducho zo dňa na deň zobralo.
  • BioShock 2 – Pretože sa jedná o úspešnú trilógiu a 2K vravelo, že na hru nezabudlo, ešte tento mesiac si budete môcť zahrať aj druhý diel BioShocku, takže budete pokračovať tam, kde ste skončili v jednotke. Opäť ste v podvodnom meste Rapture a opäť tu máte niekoľko naozaj zvláštnych zbraní a tvorov.
  • BioShock Infinite – Do tretice všetko dobré? 2K ešte tento mesiac zabezpečí spätnú kompatibilitu pre BioShock Infinite, ktorý predstavoval veľmi veľkú zmenu, keďže ste sa z podmorského sveta dostali do letiaceho mesta Columbia (pripomína mi to videoklip od Gorillaz). Je rok 1912 a éra silného steampunku. Tu len pripomeniem, že česi mali možnosť stiahnuť si hru zadarmo vrámci spätnej kompatibility. Slováci bohužiaľ nie, z nejakého nepochopiteľného dôvodu dostali Banjo-Kazooie.

A na záver ešte jedna pikoška – v budúcnosti určite vyjde Zaklínač 2.

Xbox One Backwards Compatibility December 2015 hry

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *