Prejde Call of Duty na model podobný GTA Online?

Call of Duty WWII

Aj keď boli Call of Duty vždy predovšetkým o príbehu, čoraz dôležitejšou časťou (a ryžou) je multiplayer. Každoročné vydávanie nových hier však hráčov oddeľuje a to by chcel Activision zmeniť.

Myšlienku vyslovil CEO Activisionu Eric Hirschberg v rozhovore pre GameInformer. Povedal, že s vydávaním nových dielov každý rok nie je problém, ale chcelo by to spraviť niečo viac pre hráčov. “Myslím, že by sme mohli spraviť viac pre zjednotenie hráčov bez ohľadu na to, akú hru hrajú,” povedal Hirschberg.

Momentálne má totiž každá hra vlastný multiplayer, takže hráči Black Ops 3 napríklad nemôžu hrať so svojimi kamarátmi, ktorí prešli na Modern Warfare Remastered, a naopak: “Sú hráči, ktorí si kúpia novú hru, vyskúšajú ju, možno ich bude baviť, ale sa rozhodnú vrátiť k predošlej hre, pretože ju hrajú kamaráti alebo celý klan.”

Activision tak možno už pri ďalšej hre príde s možnosťou, ako prepojiť multiplayer medzi jednotlivými dielmi, čím by sa aj séria Call of Duty zmenila na “službu”. Alebo teda aspoň multiplayer, ktorý by mohol byť prepojený medzi jednotlivými dielmi, takže hráči by mohli hrať všetky hry a mapy spolu bez ohľadu na to, ktorý diel majú. Samozrejme by to znamenalo vydávanie nových máp a režimov ako DLC do tohto “Call of Duty Online” sveta. Lojálni hráči by navyše mohli dostať nejaké benefity.

Call of Duty Black Ops 3 Zombies Chronicles

via GameInformer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár