Microsoft chystá Halo VR titul pre Windows

Halo App Windows 10

Microsoft sa začal výraznejšie venovať svojej Mixed Reality platforme a predstavil hneď niekoľko noviniek, ktoré pomôžu uspieť tejto platforme. V princípe, Windows Mixed Reality je platforma, na ktorej môžu výrobcovia a vývojári stavať ako VR headsety, tak AR okuliare.

Jednou z noviniek v oblasti Windows Mixed Reality je podpora SteamVR, vďaka čomu budú môcť užívatelia windowsáckych headsetov hrať aj hry, ktoré si kúpili na Steame. Nie je to až také prekvapivé, vzhľadom k tomu že SteamVR sa radí medzi najväčšie trhy (ak nie je najväčší) s VR titulmi pre PC. Už tu bolo oznámených niekoľko titulov ako napríklad Skyrim VR, Doom VFR alebo Fallout 4 VR, ktorý má časom vyjsť aj na Xbox One X. Prečo Microsoft nehovorí o podpore VR na Xbox One X, hoci ju pred rokom sľuboval, si povieme neskôr v samostatnom článku.

Ďalšou kľúčovou novinkou však je oznámenie, že 343 Industries vyvíjajú Halo VR titul. Titul bol zatiaľ ohlásený len pre PC s Windows 10, je ale možné, že bude launch titulom pre virtuálnu realitu pre Xbox One X. A s podporou pre Play Anywhere, samozrejme. O titule zatiaľ nie je známych veľa informácií. Vieme len, že pôjde o titul určený pre headsety a zrejme pôjde o spin-off, nie o Halo 6.

Halo 5 Guardians

via Engadget

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár