Bungie vypína webové služby pre sériu Halo

Halo Xbox 360

Bungie cez víkend len potichu na svojom blogu oznámilo, že budúci mesiac vypne svoje staré služby Halo vrátane webu, ktorý slúžil na skladovanie štatistík a súborov vytvorených užívateľmi. Teda vecí ako sú videá či mapy.

Počkaj ✋  ešte predtým, než začneš čítať si pusti do pozadia toto:

Bungie oznámilo, že k vypnutiu týchto webov dôjde 9. februára/února, dovtedy majú užívatelia možnosť stiahnuť si všetky súbory lokálne do svojho počítača, a mať ich tak navždy uchované. Zmena sa dotkne všetkých starých hier zo série Halo, ktoré vyvíjalo štúdio Bungie predtým, ako sa osamostatnilo od Microsoftu a začalo vyvíjať sériu Destiny. Najprv pod Activision–Blizzard, potom samostatne.

Dotknutý bude portál halo.bungie.net, ktorý sa momentálne sústredí už len na tituly Halo 3, Halo 3: ODST a Halo Reach. Pôvodne obsahoval ešte aj hru Halo 2, ktorá vyšla koncom prvej Xbox generácie, a na 360 sa dostala len formou spätnej kompatibility. Takisto to bola druhá hra zo série, ktorá vyšla na PC, konkrétne pre Windows Vista.

Pripomíname tiež, že koncom roka 2021 budú vypnuté herné servery Halo ságy pre Xbox 360. Hry už boli stiahnuté z Xbox Store, a DLC sú pre ne dostupné úplne zadarmo, aby hráči mohli zo série vymačkať maximum, a to aj po stránke achievementov. Viaceré z nich, ktoré vyžadujú hranie cez Xbox LIVE, budú totiž po vypnutí serverov neodomknuteľné.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *