Sony chcelo ohroziť Let’s Play-e!

Sony Let's Play

Let’s Playe sú neoddeliteľnou súčasťou našej komunity a zatiaľ čo my našu vlastnú (špeciálnu!) sériu len pripravujeme, máme tu veľa iných letsplayerov a youtuberov ako sú napríklad moji spolužiaci a kamaráti expl0ited a Matúš. A potom tu sú zahraničné legendy ako PewDiePie, od ktorého sa do istej miery inšpiroval GoGoMan. Ale viete si predstaviť, že by všetci museli zrazu prestať robiť LP len preto, že nejaká firma chce používať tento názov na svoje účely? Taká možnosť hrozila a ak by sa to náhodou stalo, mohli by sme za to ďakovať Sony. To si totiž chcelo zaregistrovať ochrannú známku na frázu „Let’s Play“, ktorú si dnes tak veľmi spájame s domácimi aj zahraničnými youtubermi. Našťastie, americký patentový úrad žiadosť zamietol.

Naskytla sa síce domnienka, že Sony plánovalo použiť túto vetu ako názov nejakej vlastnej služby, ale priamo v žiadosti o pridelenie ochrannej známky spomínalo, že Let’s Play chápe ako streamovanie videohier cez globálnu sieť. Sme teda radi, že úrady nedovolili Sony vlastniť tento názov, v opačnom prípade by možno hrozila buzerácia zo strany výrobcu PlayStationu. Len pripomeniem, že japonská firma dávnejšie zažalovala GeoHota za to, že vytvoril jailbreak pre PS3, dodnes nezlepšila kvalitu svojich internetových služieb (svedčia o tom vážne DDOS útoky a masívny únik dát Sony Pictures z minulého roka) a majiteľom PS Vity sa poďakovala tak, že im pomocou updatov berie rôzne funkcie (sám som majiteľom Vity)

via Sector, NeoGAFGameRanx

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *