Xbox One má 19 miliónov predaných kusov!

Xbox One Console

Spočiatku sa hovorilo, že Xbox One nie je až tak úspešný a že počet kusov je oveľa menší, než by sa dalo čakať. Ale nemusí to byť pravda, pretože Xbox One má dnes podľa EA až 19 miliónov hráčov. Teda, EA to nepovedala oficiálne, ale povedala, že celý trh s modernými konzolami (X1 a PS4) má dnes 55 miliónov predaných kusov. Ako sa teda dalo dopracovať k tomu, že Xbox One má takmer 20 miliónov hráčov? Jednoducho, Sony totiž odhalilo, že PS4 si do konca minulého roka kúpilo 35,9 miliónov hráčov.

Microsoft tieto čísla neodhalil, ale zato zverejnil svoje vlastné finančné výsledky. Tvrdí, že divízia osobných počítačov, do ktorej sa ráta aj Xbox One, vykázala oproti minulému roku o 5% nižšie tržby, teda 12,7 miliardy dolárov. Došlo však k nárastu hráčov Xbox Live a to až o 30%, vďaka čomu ich je teraz 48 miliónov. Za posledné tri mesiace minulého roka tak pribudlo 9 miliónov nových Xboxerov, ktorí používajú Live. Predajom Xboxu One sa počas posledného štvrťroka 2015 darilo vďaka bundlom s hrami ako je Halo 5 Guardians, Rise of the Tomb Raider či Forza Motorsport 6 a svoj podieľ má aj spätná kompatibilita. Z pochopiteľných dôvodov ale začínajú klesať predaje Xboxu 360.

via EurogamerIB Times

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *