Už aj Thief sa vkradne filmové plátna

Thief

Poslednou dobou začína čoraz viac hier dostávať svoje vlastné filmy. Ako pravda, mali sme tu už napríklad Maxa Payna alebo komerčne najúspešnejší herný film, Mortal Kombat (ten prvý), ale tým to nekončí. Veľa filmov podľa hier dopadlo ako úplný prepadák, keďže to boli filmy, ktoré chceli bažírovať na úspechu hier. Avšak Thief by mohol byť výnimkou. Špekulácie o tom, že by Square Enix mohlo predať práva na značku filmárom, sa objavili poprvýkrát v roku 2014. Teraz však už vieme, že o Square má záujem o natočenie filmu, čo potvrdzuje fakt, že práva získala produkčná spoločnosť Straight Up Films. Tá stojí napríklad za Transcendenciou.

O film sa postará dvojica producentov, Roy Lee a Adrian Askarieh. Ten už má s točením filmov podľa hier skúsenosti, dôkazom je jeho film Agent 47 – Hitman tiež od Square. Vydavateľ bol s výsledkom zjavne spokojný, keďže tomuto istému producentovi práve zverili aj ďalšiu sériu. Scenár majú na starosti tiež dvaja ľudia, Adam Mason a Simon Boyes. A hneď tu máme jednu pozitívnu správu! Thief je fantasy stealth hra a aj film bude postavený na tomto princípe. Takže sa už nezopakuje fiasko, ktorým bol Super Mario Bros. zasadený do dinosaurieho New Yorku. Zatiaľ ešte nie je známe, kedy film vyjde a nepoznáme ani herecké obsadenie. Možno o rok budeme vedieť viac? Alebo už o pol roka?

via Sector.sk

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *