Nie, Thief 5 nie je vo vývoji

Thief

Hollywoodska produkčná spoločnosť Straight-Up v priebehu minulého týždňa potvrdila práce na novom filme Thief a zároveň naznačila, že sa pracuje na novej hre.

Táto správa potešila fanúšikov, ktorí sa už nejaký ten čas dožadujú nového pokračovania. Posledná hra zo série totiž vyšla v roku 2014 a jednalo sa o reboot značky pre modernú generáciu konzol. Hra tiež bola neskôr dostupná v Games with Gold na stiahnutie pre všetkých predplatiteľov. Čo sa filmu týka, tak na projekte začali ešte v marci/březnu minulého roka pracovať scenáristi Adam Mason a Simon Boyes.

No pokiaľ ide o hru, Eidos Montreal negoval, že by pracoval na Thief 5. Šéf štúdia David Anfossi vyvrátil fámy na Twitteri, aj keď trochu rozšafným štýlom: „Zjavne vyvíjame Thief 5! Takže už máme názov… teraz už len postaviť tím, vyčleniť budget… zabudnite na to!“. Tým pádom môžeme potvrdiť, že Eidos na Thief 5 nepracuje. Značku však vlastní Square Enix a tak je možné, že na hre pracuje nejaké iné štúdio, ktoré o nej zatiaľ mlčí. Alebo možno na ďalšej hre v sérii pracuje priamo Eidos, len sa tá hra nebude volať Thief 5.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *