RECENZIA Hitman: Intro Pack – Zábava na pár hodín a možno aj dní

Hitman Recenzia

Na konci minulého týždňa naplnili očakávania a Square Enix vydalo prvú epizódu Hitmana, v ktorom si hráči zahrajú tutorial a prvú kapitolu hry, odohrávajúcu sa v Paríži. Vydaniu však predchádzalo trochu kontroverzie. Najprv nám bolo sľúbené, že dostaneme celú hru, potom zrazu Square zmenilo názor a povedalo, že v momente vydania budeme mať sprístupnené len prvé tri kapitoly. No a nakoniec sme ostali len s prvouj kapitolou, ktorá sa dá kúpiť už teraz v Xbox Store za 15€. Zásadná otázka ale znie – Stojí Hitman: Intro Pack za tých 15€?

Už v prvom momente vás zaujme podarené grafické spracovanie, na ktorom si dali tvorcovia naozaj záležať. Nehovorím len o grafike hry (60fps Full HD s možnosťou zapnutia Frame Limiteru), ale aj o UI. To je prehľadné, čisté a nesie sa v duchu dvoch farieb nového Hitmana – červenej a bielej. Plus je tu použitý elegantný font, ktorý dodáva trochu toho šmrncu. Možno by som však doladil spôsob, ako sa dopracovať k prehľadu o challengoch, ktoré sa dajú plniť počas hrania. Osobne ma prítomnosť týchto challengov veľmi potešila, pretože bez nich by ste Hitmana vypli po hodine a pol a už ho tento mesiac nezapli.

Hitman The Showstopper Paris

Tutorial a Paríž a to je zatiaľ všetko

Samotný príbeh prvej kapitoly totiž prejdete najneskôr do dvoch hodín. A to preto, lebo vás čakajú len tri tutoriálové misie a jedna misia v Paríži (The Showstopper), v ktorej máte hneď dva ciele. Napriek tomu ma ale príbeh potešil svojim spracovaním, keďže sledujeme úplné začiatky Agenta 47 v agentúre ICA a to, čo je pre vás tutorial, je pre 47 maturitou. V prvej misii sa riadite výhradne inštrukciami a učíte sa plniť hru. V druhej časti si túto misiu zopakujete, avšak už máte možnosť využiť svojho kreatívneho ducha a realizovať vraždu podľa vášho gusta. Navyše tu môžete dokončiť prvé challenge a tie vás zrejme po prejdení hry motivujú k tomu, aby ste jednotlivé misie skúsili prejsť znova a iným štýlom. Tretia tutorialová misia nie je výnimkou, avšak už ste na novej, doteraz neznámej mape. Takže je to už viac o tej intuícii a spoliehaniu sa na seba samého. A na reštarty/reloady.

Hitman Viktor Novikov

No a nakoniec je tu ten Paríž. Čakajte približne 40-minútovú misiu, počas ktorej budete objavovať prostredie paláca v Paríži, v ktorom práve prebieha módna výstava, ktorú tu organizuje Viktor Novikov, člen organizácie IAGO. A práve táto organizácia sa dopracovala k citlivým informáciám o agentoch MI6, ktorí po vás chcú, aby ste zabránili úniku informácií. Vašim cieľom je tak nielen Novikov, ale aj jeho priateľka Dalia Margolis, ktorá je mozgom tajnej aukcie. Spôsobov, ako sa postarať, že títo dvaja ostanú navždy spolu, je tu veľmi veľa a niektoré majú grády, iné zas menej. Vyskúšať ich však môžete všetky, keďže je tu už ten spomínaný replay misií a Kontrakty.

Hitman Paris Landscape

Kontrakty a výzvy

Kontrakty sú niečo ako online režim hry. Vlastne ostal takmer podobný tomu z Absolution a hráč sa k nim dostane len za predpokladu, že je online. Teraz už ale nie je treba mať online pass, zrejme preto, že hra existuje len v digitálnej podobe. Ktovie, či sa to po vydaní Full Experience na disku zmení. Kontrakty vám vlastne upravujú zadanie, ale mapy a prebiehajúce udalosti ostávajú rovnaké. Len teda miesto Viktora budete musieť zabiť napríklad dvojicu ochrankárov. Ak by vám to prišlo nudné, potom je tu Escalation Mode, kde kontrakty pozostávajú z 5 misií, do ktorých postupne pribúdajú nové úlohy, ktoré musíte splniť a tak sa stávajú dlhšími a náročnejšími. Odmenou vám dnes budú dva achievementy. V budúcnosti tiež pribudne režim, v ktorom budete musieť zabiť jednu konkrétnu postavu a máte len jeden pokus – ak sa vám to nepodarí, je koniec a už sa k danej misii nedostanete.

V prípade Kontraktov ide skôr o spôsob, ako splniť challenge alternatívnym spôsobom a naboostovať si tak Paris LVL 20. Spočiatku je to celkom jednoduché. Len včera som vďaka jedinému kontraktu povýšil z LVL1 na LVL6. Reálne mi to však trvalo 2,5 hodiny. Prečo? Jednoducho preto, že mi z nejakého neznámeho dôvodu padal internet. A to mi celkom vadilo. Totiž, keď vám spadne internet, tak vás hra nekompromisne vykopne z akcie do menu. Samozrejme ak ste si neuložili hru v priebehu misie, môžete ísť pekne od začiatku, ako ja 4x. Čo ma ale dostalo najviac, bolo, keď ma hra vykopla aj z replayu príbehovej misie, ktorá nevyžaduje online pripojenie. Z nejakého dôvodu tak môže blbnúci internet ovplyvniť aj singláč, ale Square hádam túto chybu napraví.

Hitman The Showstopper Paris Helmut Kruger

Audio

K tomuto by som mal tiež pár slov. Zvuková stránka bola spracovaná na dvojku. Kvalita tu je poznať, ale celkom ju kazí skutočnosť, že Viktor Novikov má v cutscéne oveľa výraznejší ruský prízvuk než v hre. Z toho som mal pocit, akoby ho dabovali dvaja úplne odlišní ľudia. Rus s dokonalým britským prízvukom totiž nie je to, čo by ste očakávali. Inak je ale zvuková stránka spracovaná dobre a som s ňou spokojný.

Hitman Paris The Showstopper

Verdikt

Ako začať. Keď som Hitmana prešiel za jediný večer, ťukal som si po čele, či to za tých 15€ stálo. Ten istý pocit som mal v podstate aj na druhý deň, ale neskôr, keď som sa pustil do plnenia kontraktov, challengov a achievement hunterčenia, Hitman ma zrazu nejak chytil. A možno mi k tomu dopomohol kamarát (ex-youtuber huiAPPOAJ), ktorý za celý víkend nedokázal prejsť tutorial, takže ma možno motivoval k tomu, aby som si s ním trochu zasúperil a ukázal, že kto je tu pá-á-á-á-n. Okej ale späť k recenzii. Nový, epizodicky vydávaný Hitman je taká časovaná bomba a záleží len na tom, čo vám vyhovuje – podľa toho sa rozhodne, či vybuchne teraz a už ho najbližší mesiac nezapnete (alebo vôbec), alebo že vás chytí a ten mesiac do vydania novej epizódy si skrátite tým, že toho vyskúšate čo najviac.

Hitman: Intro Pack

Celkový verdikt

6.3/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *