5 dôvodov, prečo je Xbox 360 ešte stále skvelá konzola

Xbox 360 anniversary

Xbox 360 nás baví už 10 rokov a aj keď ho už dnes môžeme označiť za „výbehovú“ konzolu, ešte stále má niečo do seba. No vlastne je to konzola, ktorú by sme mohli pokojne prirovnať k PS2-ke. Aj tá nám mala čo ponúknuť v čase, kedy sme už čakali na GTA IV. Máme pocit, že takéto „zlaté časy“ sa nám môžu zopakovať aj pri Xboxe 360 a našli sme si k tomu 5 dôvodov.

1) Prenosnosť

Je tu Veľká noc a nie všetci ju trávia doma. Niektorí idú k babke, iní na chatu, a hráč v takejto situácii myslí na to, že by sa zišlo mať pri sebe aj nejakú tú konzolu. Ideálne takú, že sa dá pripojiť k väčšej obrazovke a ktorá nie je extra ťažká, takže sa dá prenášať v taške s oblečením a nabíjačkou od mobilu. A presne to Xbox 360 spĺňa. Teda aspoň jeho novšie verzie Slim a E (Stingray). Tieto dva modely sú celkom malé, ľahko prenosné a ak vám ostane miesto, viete si do batožiny ukryť aj pár hier.

2) Games with Gold

A keď nie, potom môžete mať radosť z Games with Gold. Ako už viete, tak Microsoft dáva každý mesiac predplatiteľom dve hry úplne zadarmo a za pár mesiacov sa už človek dopracuje k slušnej zbierke. Pre zaujímavosť, ja tam mám cez 40 hier, zatiaľ čo kolega Růžek ich tam má 7. Ale to preto, lebo je lenivý a všetko sťahuje na poslednú chvíľu. Navyše, pri diskusii s ktorýmkoľvek fanúšikom PS-ka (trust me, mám to overené), zistíte, že vlastne Games with Gold na Xboxe ponúkajú oveľa väčšie pecky než to, čo ponúka PlayStation Plus. Veď pre zaujímavosť, budúci mesiac možno čakať Dead Space a Saints Row IV, tento mesiac sa ešte dá stiahnuť Borderlands.

Xbox 360 Games with Gold on Xbox One

3) Lacné hry (aj bazárovky)

No a keď nemáte Gold, tak potom si môžete kupovať krabicovky. A tie sú už v dnešnej dobe celkom lacné a mnohé z nich sú ešte stále zábavné. Napríklad starší Mortal Kombat, Forza Horizon alebo je tu aj napríklad Minecraft. Alebo je tu ešte aj Kinect, teraz asi o polovicu lacnejší než pôvodne. A ten má hry ako napríklad Dance Central alebo Kinect Adventures. Jednoducho, ceny hier sú dosť dobré a mnohé tituly ponúkajú veľa zábavy.

4) Množstvo hier

Xbox One je v obehu už vyše dva roky, no ešte stále tu nie je počet hier tak veľký ako na predošlej generácii konzol. Xbox 360 je preto taká poistka, že keď náhodou človek nevie, čo si má zahrať na One-ku, tak môže siahnuť po svojej 360-ke a vychutnať si dačo tam. Čo mi tak pripomína, že až dopíšem tento článok, tak si idem dať rovno maratón Gears of War 1-2-3-Judgment.

5) Spätná kompatibilita na Xbox One

Keď už som spomenul to Gears of War, rovno sa mi pred očami zjavil posledný bod tohto článku. Spätná kompatibilita na Xboxe One sa postupne rozrastá a počet hier začína rásť takým tempom, že čo nefunguje dnes, môže fungovať zajtra. Veď len minulý týždeň bola spätná kompatibilita doplnená dvakrát v tesnom závese! No a spätná kompatibilita má svoje výhody. Ak človek už jedného dňa prejde na Xbox One, tak sa nemusí obávať o to, že by hry z 360-ky už nemohol nikdy viac hrať. Práveže si ich môže potom zahrať aj na svojom Xboxe One.

Xbox One Backwards Compatibility

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *