EA odhaľuje svoje plány do budúcna

EA

Finančný riaditeľ EA, Blake Jorgensen, toho povedal o budúcich plánoch viac, než sme čakali. Okrem toho, že naznačil, kedy zhruba vyjde Titanfall 2, tak naznačil aj plány na nasledujúcich pár rokov a povedal, že rok 2018 bude robustným rokom pre Electronic Arts po stránke kvantity a zrejme aj kvality. Nešiel síce do detailov, ale naznačil, že možno niečo málo z plánov by sme mohli vidieť už na E3.

Ak sa opierame o doterajšie znalosti, tvrdenia a leaky, EA by mala predstaviť viaceré nové Star Wars hry, ďalej by sa mala objaviť nová hra zo sveta Command & Conquer a zrejme budú oznámené aj Mercenaries 3. EA navyše pokračuje v spolupráci s tvorcami Unravel a do budúcich plánov tak zrejme spadá aj pokračovanie, o ktorom sa špekuluje. Jorgensen je s výhliadkami na roky 2018, 2019 a 2020 spokojný.

Zároveň povedal aj, že herný biznis pre EA už prestáva byť o vydávaní hry za hrou, ale skôr stavia na udržaní stabilných tržieb z predaja hier v jednom roku a dopĺňaním nového obsahu do týchto hier v druhom roku, kedy je hra lacnejšia, ale zas sú dostupné nové DLC. Takže vlastne máme rátať s tým, že s výnimkou športových hier budú hry od EA pravidelne prichádzať s DLC obsahom, či už bezplatným (ako v prípade Need for Speed) alebo plateným. Značná časť plánovaných hier od EA patrí do žánru akčných a v priebehu nasledujúcich 3-5 rokov plánuje spoločnosť prísť s jednou alebo dvomi úplne novými sériami.

EA Access

via Dualshockers

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *