EA odkúpila cloudgamingovú službu GameFly

EA Electronic Arts
Po tom, čo Capcom oznámil čiastočný presun Resident Evil 7 na cloud a Microsoft založil Xbox Gaming Cloud divíziu, sa na možnú budúcnosť hrania pripravuje EA.

Electronic Arts oznámili odkúpenie cloudgamingovej divízie GameFly Inc. Dôvodom je, že EA chce expandovať svoje riešenie hernej streamovacej služby, ktorú by si mohlo vychutnať ešte viac užívateľov z ešte väčšieho množstva zariadení. Server GamesIndustry uvádza, že akvizícia bude zahŕňať ako technológie, tak zodpovedný personál.

EA k akvizícii uviedla: „Cloud gaming vidíme ako nový a vzrušujúci segment, ktorý nám umožní poskytnúť hráčom zážitky z hier kdekoľvek a na čomkoľvek. Tešíme sa z príchodu talentovaného tímu do EA a na to, ako budeme s ich pomocou ďalej inovovať a rozširovať budúcnosť hrania a hier.“ Pôvodná služba GameFly umožňovala hrať hry na zariadeniach bez nutnosti si ich stiahnuť a to aj na strojoch s podstatne nižším výkonom – napríklad Apple TV alebo Samsung Smart TV.

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *