EA odkúpila cloudgamingovú službu GameFly

EA Electronic Arts
Po tom, čo Capcom oznámil čiastočný presun Resident Evil 7 na cloud a Microsoft založil Xbox Gaming Cloud divíziu, sa na možnú budúcnosť hrania pripravuje EA.

Electronic Arts oznámili odkúpenie cloudgamingovej divízie GameFly Inc. Dôvodom je, že EA chce expandovať svoje riešenie hernej streamovacej služby, ktorú by si mohlo vychutnať ešte viac užívateľov z ešte väčšieho množstva zariadení. Server GamesIndustry uvádza, že akvizícia bude zahŕňať ako technológie, tak zodpovedný personál.

EA k akvizícii uviedla: “Cloud gaming vidíme ako nový a vzrušujúci segment, ktorý nám umožní poskytnúť hráčom zážitky z hier kdekoľvek a na čomkoľvek. Tešíme sa z príchodu talentovaného tímu do EA a na to, ako budeme s ich pomocou ďalej inovovať a rozširovať budúcnosť hrania a hier.” Pôvodná služba GameFly umožňovala hrať hry na zariadeniach bez nutnosti si ich stiahnuť a to aj na strojoch s podstatne nižším výkonom – napríklad Apple TV alebo Samsung Smart TV.

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *