Dead Rising 4 nebude 100% exkluzivita pre Xbox

Dead Rising 4 Not Exclusive

Čerstvo predstavený Dead Rising 4 zrejme nebude exkluzivitou. Vlastne sa zopakuje skoro podobný scenár ako pri Dead Rising 3, len s rozdielom, že teraz zrejme do zoznamu príde aj PlayStation 4 a počítače s Windows 8.1 alebo starším. Štvrtý diel inak celkom vydarenej zombie masakry síce vyjde najprv len pre Xbox One a Windows 10, ale s odstupom času pribudnú aj iné platformy. Na PC bola stanovená 90-dňová exkluzivita, takže sa hra po zhruba 3 mesiacoch objaví aj na Steame. Na Xboxe bola potom stanovená ročná exkluzivita, podobne ako pri Rise of Tomb Raider, ktorý by mal v priebehu tohto roka vyjsť aj na PS4. Znamená to teda, že Xbox prišiel o ďalšiu exkluzivitu?

Ako sa to vezme. U série Dead Rising vedú Capcom a Microsoft komplikovaný vzťah. Prvý diel vyšiel čisto na PC a Xbox 360, ten druhý zamieril aj na PS3. Ten tretí bol spočiatku dostupný len na Xbox One a až po nejakom čase sa objavil aj na Steame. Štvrtý diel pre zmenu vychádza najprv na PC a Xbox, ale neskôr vyjde aj na ďalšie platformy. Teda je to celkom komplikované a u série Dead Rising sa nedá hovoriť tak celkom o konzolovej exkluzivite. Hlavne teda preto, že na hre pracuje hlavne Capcom a jediné, čo môže Microsoft urobiť je, že si zaplatí za to, aby hra nebola nejaký čas dostupná na konkurenčnej platforme.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *