Ani po pol roku nikto nerozumie Black Ops 3 pre Xbox 360…

Black Ops 3

Pri vydaní Black Ops 3 spravil Activision veľmi netradičný krok. Kým na Xboxe One si vychutnáte príbehovú kampaň aj multiplayer, na Xboxe 360 nenájdete nič, než len to MP. Oldgen verzia je preto lacnejšia, ale chudobnejšia o to najdôležitejšie, čo tam hráči hľadajú. Bohužiaľ to výrobca neprezentuje dostatočne dobre a aj preto je Black Ops 3 (X360) jedným z najčastejšie reklamovaných tovarov v herných obchodoch. Ľuďom sa (pochopiteľne) nepáči, že dostávajú len polovicu hry.

Prečo to tak je? Existuje viacero dôvodov.

V prvom rade je to rozhodnutie Activisionu urezať polovicu hry, čo odôvodnili tvorcovia tým, že kampaň nevyzerala na Xboxe 360 tak dobre, ako na aktuálnej generácii konzol. Osobne neviem, či tomuto argumentu veriť, skôr by som to pripísal dodatočným nákladom na vývoj. Optimalizácia a prispôsobenie (degradovanie) grafiky pre staré železo tiež niečo stojí. Ale zas na druhú stranu, keď už si dali záležať na pár multiplayerových mapách, nemohli spraviť to isté aj s kampaňou, aj za cenu neskoršieho vydania? Alebo prečo vlastne púšťali von polovičnú hru?

Call of Duty Black Ops 3 Xbox 360 cover

V druhom rade je tu chyba ľudí. Verím, že predajne dostávajú vždy všetky dôležité informácie, ale z času na čas sa môže jednoducho stať, že na to niekto zabudne. Ruku na srdce, aj vy ste niekedy na niečo zabudli. Chyba je ale aj v nás, zákazníkoch, keďže sme niekedy leniví pozerať na detaily. A tak sa ľahko stane, že si ten 3x1cm obdlžniček nevšimneme. Navyše, na ňom je velký text „MULTIPLAYER / ZOMBIES“ a až po ňom nasledujú tie naše milované drobné písmenkáonly. No a pretože rozbalenú novú hru sa nedá tak ľahko reklamovať (prerezaním certifikátu súhlasite s autorskými právami!), tak ste jednoducho v… môžete ju predať v bazáre.

Preto, ak ste si Black Ops 3 pre Xbox 360 nekúpili, ale uvažovali ste o tom, asi bude lepšie ho vynechať.

Ak ste na tento článok narazili náhodou googlením, tak som rád, že vám niečo priniesol :). Prípadne nás môžete podporiť na Fejsbúku alebo si nás pridať do záložiek. Na iPhone si nás dokonca môžete pridať na plochu s vychytanou ikonkou!

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *