3 dôvody, prečo si znovu zahrať Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Piatok bol veľmi výnimočný, okrem toho, že mnohí trávili čas pri kofole alebo lovením Pokémonov, tak Rockstar v ten istý deň umožnil hrať Red Dead Redemption na Xboxe One. Pre mňa osobne je RDR srdcovka a keď sa podarilo hru dostať do spätnej kompatibility, veľmi ma to potešilo. Vlastne sa dá povedať, že hneď, ako som sa dostal k Xboxu, som začal hrať toto. Skôr, než hry, ktoré som si kúpil vo výpredaji. No ale ak váhate, či si to RDR zohnať alebo nie, mám tu pre vás tri dôvody, prečo by ste určite mali dať Red Dead Redemption druhú jazdu.

Skvelý príbeh

Čo mám k tomu povedať? Jednoducho, scenáristi sa pri Red Dead Redemption vyznamenali a príbeh v kombinácii s hudbou, ktorá vás doprevádza, je epický. Na divokom západe narazíte na problémy s typickými gangami, veľa problémov vyriešite duelom a… no nechcem spoilovať, ale John Marston je postava, na ktorú budete dlho spomínať.

Živý svet

Osobne mám pocit, že svet Red Dead Redemption je živší, než v GTA. Rockstar si tu dal obzvlášť záležať na detailoch a všetko je závislé na čase. Hneď ako padne záverečná, sa obchody zatvoria pred vašimi očami a ich predavači sa presunú do baru, kde si s ostatnými rodákmi zahrajú poker alebo idú piť. Tu si s nimi môžete zahrať poker aj vy, ale bacha! Ak budete podvádzať a chytia vás, pripravte sa na duel, v ktorom je víťaz len jeden. Spracovanie každodenného života obyvateľov mestečiek na púšti sa mne osobne veľmi páči a to hlavne preto, že sa tu situácie menia, deň čo deň, pred vašimi očami.

Skvelá optimalizácia

Čakať dlho sa oplatilo a Rockstar nám naservíroval skvelo optimalizovanú hru, ktorá už podla počiatočných testov beží dokonca stabilnejšie, než na Xboxe 360. Občas v spodnej časti obrazovky vidno tearing, ten bol už na X360, ale inak si hra drží prakticky stabilných 30fps. Mne sa zatiaľ nenaskytol ani jeden framedrop, čo ma teší. Graficky je hra na tom rovnako ako na old-gene, takže netreba čakať prekvapenia, aké priniesol Mass Effect.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *