Xbox One S v sebe ukrýva milý easter egg

Xbox-Project-Scorpio-GPU

Xbox One S sotva vyšiel, už si ho vzali niektorí technici domov, aby ho rozobrali a odhalili, čo sa v ňom zmenilo. Alebo dokonca aby odhalili nejaké prekvapenia pod kapotou. Okrem toho, že poprvýkrát mohli vidieť vzhľad redesignovaného, moderného vetrania pre APU, tak vo vnútri konzoly našli aj jednu obľúbenú postavičku. Aby som to upresnil, našli tam milovaného Master Chiefa. Jeho drobná karikatúra je vygravírovaná priamo na diskovej mechanike! Zrejme narážka na to, že aj BluRaye sú kruhy.

Každopádne, Xbox One S toho ukrýva viac. Ak ste už konzolu postavili na výšku, potom ste si už možno všimli milého pozdravu Hello from Seattle, ktorý sa na pôvodnej konzole ukrýval na zadnej strane. Tu je na spodku a nie je na nálepke, ale je vygravírovaný.

Xbox One S Master Chief Easter Egg

Ďalšou novinkou je aj skutočnosť, že Xbox One S už využíva SATA III úložisko miesto pôvodného SATA 2.0. Znamená to plynulejší disk, ale nemusí to znamenať, že Microsoft využíva aj toto rozhranie. Pokojne môže byť pripojený do staršieho konektoru. Zaujímavosťou je aj, že nový, vstavaný zdroj v Xboxe využíva 6-pinový PCIe konektor, ktorý sa používa v PC. Táto konzola tak nemá veľmi ďaleko od hráčskeho PC!

iFixIt dal nakoniec Xboxu One S hodnotenie 8/10 po stránke opraviteľnosti, čím si zachoval rovnaké hodnotenie ako jeho predchodca a PS4. Za nevýhodu považuje nemožnosť vymeniť HDD bez straty záruky a tiež skutočnosť, že krabicu držia po hromade klipky miesto šróbov, takže tu je šanca niečo pokaziť.

Xbox One S Teardown

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *