Home Remote: Ovládajte svoj domov pomocou Xboxu

Home Remote App

Inteligentná domácnosť, to je vážna vec. Čo bolo pred niekoľkými rokmi len sci-fi, je dnes realitou a čoraz viac vecí začína byť prepojených s našimi smartfónmi alebo počítačmi. Problémom je ale, že viacero týchto vecí má svoju vlastnú aplikáciu a tak sa každá vec nastavuje inde. Nebolo by ale krásne, keby jedna aplikácia vládla všetkým?

Na vašom Xboxe môže. V Store sa teraz objavila nová aplikácia, ktorá ide v ústrety majiteľom inteligentnej elektroniky. Nová aplikácia menom Home Remote v podstate premení váš Xbox One na centrálny hub, v ktorom si môžete prispôsobovať vlastnosti svojich IoT zariadení. Prvá verzia aplikácie podporuje niekoľko rôznych typov inteligentnej elektroniky, medzi ktorú patria napr. termostaty, kamery, žiarokvy Philips Hue, Samsung SmartThings alebo reproduktory Sonos, po novom prepojené s Apple Music.

Prvá verzia Home Remote pre Xbox One nie je zrovna najkrajšia, ale je treba brať do úvahy fakt, že je to jedna z prvých aplikácií, ktoré vyšli na konzolu. Preto môžeme očakávať, že sa aplikácia v nasledujúcich updatoch dočká redesignu a že sem pribudnú nejaké užitočné novinky. Vieme si predstaviť napríklad funkciu Snap alebo integráciu Cortany. Takže by ste vedeli elektroniku ovládať aj za pomoci digitálnej asistentky. Tomu hovoríme 21. storočie!

Home Remote
Home Remote
Developer: ‪The Home Remote‬
Price: 2,99 €+

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár