British Telecom žaluje Steam, bude nasledovať Microsoft?

British Telecom

Brexit zjavne niekomu prerástol cez hlavu. British Telecom totiž obvinil Valve za to, že využíva rozhrania, ktoré využívajú všetky internetové herné platformy – Steam, Xbox Live aj PSN. Konkrétne britským právnikom vadí, že tieto služby združujú e-shop, chat, zdieľanie súborov alebo či je užívateľ online alebo offline.

Britský telekom, ktorý postavil svoj biznis na vynáleze Alexandra Grahama Bella, obvinil Valve z porušenia štyroch patentov. Prvý patent chráni poskytovanie obsahu z viacerých služieb zákazníkovi cez jeden portál. Teda prakticky základná možnosť kupovania hier na Steame vraj toto porušuje. Druhý patent pre zmenu chráni metódu posielania správ cielenému publiku spoľahlivou cestou. Teda ide o službu Steam Chat, ktorá ukladá správy na server, skade si ju môže stiahnuť príjemca. Tretí patent chráni možnosť chatovania a VoIP hovorov, ako aj možnosť vidieť, či je kontakt online alebo offline. Posledný patent hovorí o tom, že hráči môžu vysielať alebo zdieľať videá z hier s jedným alebo viacerými užívateľmi.

Toto všetko Valve podľa právnikov British Telecom porušuje a preto je vinný a mal by zaplatiť mastnú pokutu. Teraz len čakáme na reakciu Valve a tiež na to, čo bude ďalej. Rovnaké technológie totiž využívajú aj služby ako je Xbox Live alebo PSN. Takže asi budeme v nasledujúcich mesiacoch počuť aj to, že sa britský mobilný operátor rozhodol žalovať Microsoft, Sony, Google, Amazon a niekoľko ďalších megakorporácií, ktoré taktiež porušujú tieto patenty.

 

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *