Aktualizácia Redstone 2 bude šetriť váš zrak

Windows 10 Redstone

Už je to nejaký čas, odkedy f.lux uľahčil používanie elektroniky v noci, ale nevedeli o ňom všetci. Užitočnú vec sa však neskôr rozhodol do iOS a OS X skopírovať Apple a teraz chystá to isté spraviť aj Microsoft. Funkcia má meno Blue Light a objavila sa v najnovšej bete Redstone 2.

Pre tých, ktorí nevedia, čo je Redstone 2, jedná sa o pracovné označenie veľkého updatu, ktorý chce Microsoft vydať začiatkom budúceho roka. Jedná sa o podobne veľký update, akým bol tohtoročný Windows 10 Anniversary a taktiež ho môžu testovať insideri. Doterajšie bety sa zameriavali hlavne na opravy chýb a zlepšenie stability systému, ale v posledných buildoch sa začali objavovať prvé viditeľné novinky.

f.lux icon

Medzi ne patria napríklad Working Sets a Office Hub. O týchto dvoch novinkách sme sa rozpísali v samostatnom článku. Teraz sa ale objavili ďalšie dve novinky, ktoré nesú označenie Blue LightPeople Bar. Prvú zmieňovanú som už popísal v perexe. Je to vlastne funkcia, s ktorou displej „sčervená“, čím vás šetrí pred pálením očí a bolesťou hlavy. Teda aspoň to sú symptómy, ktoré sa prejavujú u mňa keď pracujem dlho do noci. Teplá časť farebného spektra má kratšie vlny, vďaka čomu ich vaše oko ľahšie vníma, takže mu uľahčujete prácu. Naopak chladná časť farebného spektra, kam patrí napríklad modrá farba, má dlhšie vlny a tie vaše oči zbytočne namáhajú v týchto večerných hodinách (pozn. 23:05). Ako to vlastne celé funguje, si môžete otestovať už teraz vďaka appke f.lux, ktorú si môžete stiahnuť do svojho počítača alebo smartfónu zadarmo. Či funkcia dorazí aj na Xbox One (aspoň do menu), nie je jasné. Bolo by však príjemné ju tam mať.

Ďalšou novinkou je People Bar. Toto je funkcia, ktorá bude v pravej časti dolnej lišty ukazovať posledné alebo aktívne kontakty na Skype, GroupMe alebo v Office, kde sa to prejaví u zdieľaných dokumentov. V oboch prípadoch ide len o pracovné označenia a skutočné názvy sa môžu do vydania updatu zmeniť. Jedno je však jasné, obe funkcie boli navrhnuté v spojitosti so sadou Office, ktorá má veľké postavenie v plánovanej aktualizácii Redstone 2. A že sa obe funkcie určite objavia v budúcom update.

Windows 10 People Bar

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *