Microsoft ukončil podporu pôvodného Windows 10

Dnes nastal deň D pre Windows 10. Ako Microsoft oznámil ešte minulý mesiac, tak dnes učinil a definitívne ukončil podporu pre Windows 10.

Samozrejme sa to týka len jeho pôvodnej verzie označovanej ako 1507. Jedná sa teda o verziu systému z roku 2015. Počnúc dnešným dňom, táto verzia nebude dostávať nové bezpečnostné ani kvalitatívne updaty, vďaka čomu ostane táto verzia prenechaná napospas osudu. Čo ale ani veľmi nevadí, pretože máte možnosť updatovať na Anniversary Update alebo Creators Update úplne zadarmo a znovu tak získate podporu na ďalších niekoľko mesiacov. Konkrétne pri najnovšom, Creators Update, to je 18 mesiacov.

V princípe to však nie je niečo, čoho by sa bolo treba obávať. Je to prakticky rovnaký model, aký funguje pri Androide, kde výrobcovia garantujú 18-mesačnú softvérovú podporu pre svoje mobily. Microsoft však neplánuje osekávať podporu zariadení, ale podporu systému, čo je lepšie. Nové verzie navyše nijak nenavyšujú požiadavky a skôr sa orientujú na lepšie odladenie už existujúceho systému. Výsledkom toho je napríklad lepšia výdrž batérie.

Windows 10 nastavenia

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *