Redstone Update 2: Windows čaká ďalšia veľká aktualizácia

Windows 10 Redstone

Prvý Redstone update možno označiť ako Anniversary Update. Počkať, on ním vlastne bol. Každopádne, táto veľká aktualizácia priniesla hlbšie prepojenie Xboxu a Windows 10, čo sa prejavilo napríklad na programe Play Anywhere alebo na zjednotenom Store s aplikáciami a hrami pre obe platformy. Lenže tu to nekončí.

Microsoft zrejme už začiatkom budúceho roka vydá Redstone Update 2, ktorý prinesie niekoľko ďalších noviniek pre kompatibilné zariadenia. Microsoft síce ešte tieto veci neodhalil, no účastníci Windows Insider Programu už majú možnosť testovať druhý Redstone update. Na verejnosť sa tak dostávajú novinky týkajúce sa PC a mobilov.

Windows 10 Office Hub

Veľkou novinkou je Office Hub, ktorý ponúkne rýchly prístup k často používaným funkciám sady Office. Okrem rýchleho prístupu k aplikáciám tu bude zahrnutý kalendár Outlook, e-mail a možnosť rýchlo otvárať posledné dokumenty. Zaujímavé je, že Microsoft chce tieto funkcie hlboko prepojiť so systémom a tak sa zdá, že sa Office možno stane základnou súčasťou systému. Alebo aspoň zjednodušená verzia, ktorú poznáme z mobilov.

 

Súvisiacou novinkou majú byť Working Sets, ktorá umožní rýchlo pristupovať k užitočným funkciám, ktoré sa využívajú pri práci. Tieto „sady“ vlastne umožnia narábať s viacerými dokumentami alebo obsahom naraz a to spôsobom, ktorý uľahčí prácu. Plus bude prepojený s Cortanou a strediskom Action Center. Treťou veľkou novinkou týkajúcou sa produktivity bude OneClip, ktorý bude vlastne vylepšenou copy-paste schránkou Windowsu. Bude navyše fungovať cez cloud, podobne ako vylepšený copy-paste v iOS 10 a macOS Sierra. Prakticky to umožní dať Ctrl+C na jednom zariadení a Ctrl+V na druhom zariadení.

Redstone Update 2 OneClip

via WindowsCentral.com (#2)

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *