Prečo bol zrušený Tom Clancy’s Rainbow Six Patriots?

Rainbow Six Patriots

Fanúšikovia značky Rainbow Six dostali v uplynulých dňoch detaily o pripravovanej druhej sezóne hry Siege. Multiplayerový Siege by tu však zrejme nebol, keby Ubisoft ďalej pracoval na Rainbow Six: Patriots.

Práve tak sa volala zrušená hra, ktorá mala vyjsť ešte na Xbox 360 a PlayStation 3. Hra bola oznámená ešte v roku 2011, kedy ju Ubisoft predčasne ohlásil a vydal trailer. Dôvodom pre predčasné vydanie traileru boli obavy, že Ubisoft mal podozrenie na leak. Pretože mu chcel zabrániť, Ubisoft hru predstavil. A nakoniec to bol možno zlý krok, keďže hra bola zrušená o tri roky neskôr. Vydaný trailer navyše neukazoval gameplay. Išlo o pre-renderovaný koncept z roku 2010, ktorý ukazoval, ako by mohol vyzerať jeden level vo finálnej hre.

Vďaka oznámeniu sme sa tiež dozvedeli niečo o príbehu. Odohrávala sa v New Yorku, kde začala vyčíňať nová teroristická skupina True Patriots, ktorí chceli zabíjať ľudí v mene boja proti korupcii na Wall Street. Do NYC tak bol povolaný tím Rainbow, ktorý má za úlohu zničiť teroristov. Nový veliteľ tímu James Wolfe, bývalý člen Navy SEAL, navyše verí, že v boji proti teroristom sú etické princípy irelevantné a tak musí tím Rainbow bojovať proti terorizmu aj za cenu vlastnej morálky. Hra mala teda singleplayerovú kampaň a mohla ponúkať aj multiplayer.

Tvorcom však postupne prestal vyhovovať koncept Patriots. Jednak to bola hra určená pre starú generáciu konzol a jednak chceli vývojári priniesť niečo, čo sa bude dať opakovať. Plus skúšali možnosti nových konzol a zistili, že ich hardvér je skvelý pre takmer totálnu deštrukciu prostredia. A tak sa začal formovať koncept multiplayerovej hry, v ktorej sa proti sebe postavia elitné jednotky a teroristi. Koncept hry, v ktorej sa dá prostredie ničiť alebo zvyšovať jeho odolnosť. Bolo to o obliehaní a tak vzniklo Rainbow Six Siege. Jeho pôvodný prototyp niesol meno Unbreakable, ale to sa k náture prostredí príliš nehodí.

Nasledovalo dlhé ticho. V roku 2012 sa však hra znovu pripomenula, ale v zlom. Od vývoja odstúpil vrchný designér Philippe Therien, vedúci animácie Brent George, kreatívny šéf David Sears a tiež vedúci scenáristov, Richard Rouse III. Prakticky všetci kľúčoví autori. V kombinácii s informačným suchom to bolo zlé znamenie a smrť Toma Clancyho v roku 2013 bohužiaľ veci veľmi nepomohla. V tom istom roku tiež GameStop zrušil predobjednávky. Bolo viacmenej jasné, že Rainbow Six: Patriots je minulosťou.

A bola to pravda, pretože v roku 2014 Ubisoft na konferencii E3 predstavil novú hru, Rainbow Six: Siege. Nová hra s nepovinným Season Passom, nepovinnými DLC a pritom s dostatočnou porciou zábavy, ak máte s kým hrať. Niekomu môže určite chýbať príbeh, ktorý bol kľúčovou súčasťou Patriotov. Nejaký ten príbeh sa tu však predsa len nachádza. Je však veľmi plytký a okrem cutscén ho tvorí len tutorial a jedna misia. Stručne: Po udalostiach vo Vegas bolo elitné komando Rainbow rozpustené a odvtedy ho nebolo treba. Až doteraz. Zjavila sa nová teroristická skupina The White Masks a na jej porazenie bolo treba znovu aktivovať dúhovú šestku. Vedie ho líderka „Six“, ktorá verbuje rôznych elitných policajtov z celého sveta. So základnými postavami sa zoznámite postupne v tutoriai a nakoniec budete musieť vstúpiť do akcie, pretože teroristi zosnovali chemický útok na univerzitu.

Rainbow Six Siege

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *